Po zdecydowanie chłodniejszych dniach przyjdzie znaczne ocieplenie. Termometry w Warszawie pokażą dziś aż 8 st. C. powyżej zera. Warszawiacy zobaczą też nieco słońca, choć będą je trochę przesłaniać chmury.

Zachmurzenie małe i umiarkowane synoptycy przewidują dziś na całym Mazowszu. Jedynie na jego wschodnich krańcach, zagęszczenie chmur będzie duże a nawet całkowite. W tych samych obszarach wystąpią mgły- widoczność spadnie do zaledwie 300m, a więc uwaga kierowcy! Mazowszanie w pierwszą sobotę grudnia na termometrach zobaczą od 6 do nawet 9 st. C. Powieje południowo-wschodni wiatr o umiarkowanym natężeniu, momentami dość silny i porywisty.

Źródło: screen Youtube Inna Telewizja
Uwaga na gęste mgły na Mazowszu; Źródło: screen Youtube Inna Telewizja

Noc z soboty na niedzielę będzie na Mazowszu stosunkowo ciepła- 4-6 stopni C, a to za sprawą dużego zachmurzenia z większymi przejaśnieniami, przy czym we wschodniej części województwa zachmurzenie będzie całkowite. Synoptycy ostrzegają przed nocnymi, miejscowymi mgłami, które wystąpią w szczególności we wschodniej połowie Mazowsza i sprawią, że widoczność będzie ograniczona do 200m. Do tego będzie wiał południowo-wschodni, umiarkowany, a momentami dość silny i porywisty wiatr.

Źródło: screen Youtube pszczyna tv
Mgły wystąpią także w nocy; Źródło: screen Youtube pszczyna tv

Pogoda w całym kraju w sobotę nie będzie rozpieszczać- meteorolodzy przewidują pochmurną i wietrzną aurę z chwilowymi rozpogodzeniami- uprzedza portal Wawa Love. Podobnie jak na Mazowszu, tak i w pozostałych województwach, będzie cieplej niż przez ostatni tydzień- słupki rtęci podskoczą do 5 kresek w Małopolsce, 7-8 kresek na północy kraju, 10 w centrum i aż do 11 kresek na południowym zachodzie.

"Życie" przypomina: Ważny zakaz został przedłużony. Czego nie można robić

O tym pisaliśmy ostatnio: Małgorzata Kożuchowska czuje już świąteczny klimat! Fani są pod wrażeniem zmian jakie wprowadziła aktorka

To może Cię zainteresować: Tylko mleko, jajka i banany. Pyszny deser bez pieczenia i mąki