Marek Krajczi, słowacki minister zdrowia, ogłosił w tym tygodniu ważne informacje. Dotyczą one również Polaków. O co chodzi?

Od 7 grudnia na granicy Słowackiej zajdą duże zmiany

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa na Słowacji niestety się pogarsza. W związku z tym słowacki minister zdrowia, Marek Krajczi, musiał podjąć szybkie i skuteczne działania. Nie spodobają się one sąsiadom tego kraju.

Z najnowszych informacji wynika, że od 7 grudnia granicę słowacką będzie można przejechać jedynie za okazaniem negatywnego testu na obecność koronawirusa.

Punkt wykonywania testów na koronawirusa/ https://www.portalsamorzadowy.pl/
Punkt wykonywania testów na koronawirusa/ https://www.portalsamorzadowy.pl/
Punkt wykonywania testów na koronawirusa/ https://www.portalsamorzadowy.pl/

Tą decyzje Marek Krajczi przekazał podczas konferencji prasowej w piątek 27 grudnia. Czy są wyjątki od tej reguły?

Sąsiad Polski planuje dużą zmianę w ruchu transgranicznym

Jakiś czas temu negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa nie musieli okazywać pracownicy transgraniczni oraz studenci. Od teraz zasady te zostały całkowicie zmienione i każdy, bez wyjątków, będzie musiał okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Test ten nie powinien być starszy niż 14 dni.

Kiedy nastąpi otwarcie granic? / doxa.fm
Kiedy nastąpi otwarcie granic? / doxa.fm

Zdaniem słowackiego ministra zdrowia wprowadzenie nowych restrykcji uchroni naszego sąsiada przed rozwojem pandemii. Zarówno w Czechach, jak i w Polsce sytuacja epidemiologiczna wygląda nieco gorzej niż w Słowacji.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO