Jak wszyscy wiedzą, wraz z rozpoczęciem władzy partii rządzącej w Polsce wprowadzono tzw. niedziele handlowe bądź niehandlowe. Oznacza to, że w sklepach wielkopowierzchniowych oraz galeriach handlowych zakupy możemy zrobić tylko w wybrane niedziele w roku.

Od momentu wprowadzenia takowej ustawy z roku na rok niedziel handlowych jest coraz mniej – w bieżącym roku jest ich zaledwie siedem! W związku z trwającą pandemią groźnego i dynamicznie rozprzestrzeniającego się koronawirusa wiele osób apelowało o to, aby znieść owe rozporządzenie i aby każda niedziela była handlowa.

To rozwiązanie - wedle inicjatorów - pomogłoby zmniejszyć liczbę osób w sklepach każdego dnia.

Niemalże wszyscy konsumenci i klienci sklepów wielkopowierzchniowych co tydzień zastanawiają się, czy dana niedziela będzie handlowa?

Jak wynika z rozpiski na rok 2020, w grudniu czekają nas jeszcze dwie niedziele handlowe: 13 grudnia oraz 20 grudnia. Okazuje się jednak, że rządzący wprowadzili niemałe zmiany...

Jedna dodatkowa niedziela handlowa

Na wczorajszym posiedzeniu Sejmu zdecydowano, że niedzielą handlową będzie również ta 6 grudnia. Wszystko to ma związek z tym, że od dziś, 28 listopada ponownie otwarte zostają galerie handlowe, a także zaczyna się okres przedświąteczny.

- Z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej - twierdzą rządzący.

fot. screen youtube