Od początku pandemii koronawirusa Ministerstwo Zdrowia codziennie publikuje raport dotyczący obecnej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju. Dziś jednak w tej kwestii po raz kolejny nastąpiła mała pomyłka.

Błędny raport Ministerstwa Zdrowia!

Dziś jako pierwszy pojawił się raport Ministerstwa Zdrowia zgodnie z którym, w ciągu ostatniej doby potwierdzono 16 310 nowych przypadków koronawirusa. Najgorsza sytuacja, według opublikowanego raportu, była w województwie mazowieckim oraz wielkopolskim, tam liczby nowych przypadków sięgnęły prawie 2000. Dodatkowo Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o śmierci 579 osób.

Pod raportem widoczna była natomiast niniejsza informacja: "w związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i liczba zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych wartości”.

Z czego mogła wynikać pomyłka?

Już po chwili dane podane przez Ministerstwo Zdrowia zostały zmienione. Według drugiego piątkowego raportu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 17 060 nowych przypadków koronawirusa, a nie jak to miało miejsce w poprzednim raporcie – 16 310.

Co więcej, w nowym raporcie wskazano, że najwięcej chorych przybyło dziś w województwie wielkopolskim (2072 osoby) oraz mazowieckim (2057 osób).

Przypomnijmy, że to już nie pierwszy błąd Ministerstwa Zdrowia dotyczący liczby chorych. Kilka dni temu resort poinformował bowiem, że dotychczasowe statystki nie zawierały około 20 tysięcy zakażeń.

Jak informował portal "Życie": WŁADZE BĘDĄ MIAŁY DOSTĘP DO STANU NASZYCH KONT BANKOWYCH? ZDUMIEWAJĄCE INFORMACJE TRAFIŁY DO MEDIÓW. NIEBAWEM POJAWI SIĘ SYSTEM KONTROLI RACHUNKÓW

Przypomnij sobie: WARSZAWA: MIESZKAŃCY DOKONALI JUŻ WYBORU. W PROJEKCIE BUDŻETU OBYWATELSKIEGO WYBRANO ŁĄCZNIE 63 PROJEKTY, KTÓRE NIEBAWEM ZACZNĄ BYĆ REALIZOWANE

Portal "Życie" pisał również: SENIORZY JUŻ W PRZYSZŁYM ROKU MOGĄ SPODZIEWAĆ SIĘ KOLEJNEGO I ZUPEŁNIE NOWEGO ŚWIADCZENIA. DO EMERYTÓW W POLSCE TRAFIĄ SPORE PIENIĄDZE. ILE DOSTANĄ