Dziś odbyło się spotkanie, na którym rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz odpowiedział na najbardziej nurtujące Polaków pytanie o Święta Bożego Narodzenia. Co powiedział?

Wojciech Andrusiewicz o obostrzeniach dotyczących Bożego Narodzenia

W czwartek rząd postanowił podać do informacji to, jakie obostrzenia będą nas dotyczyły w okresie Świat Bożego Narodzenia.

Boże Narodzenie. Źródło: rodzicowo.pl
Boże Narodzenie. Źródło: rodzicowo.pl
Boże Narodzenie. Źródło: rodzicowo.pl

Zgodnie z przekazanymi przez rząd informacjami liczba gości Wigilijnych nie może przekroczyć 5 osób. Do limitu nie wliczamy domowników ani organizatorów wigilii. Ja powiedział rzecznik ministerstwa zdrowia, Polacy nie musza obawiać się tego dnia żadnych kontroli.

"Nikt nie wyśle wojska na wigilijną kolację"- zapewnił Wojciech Andrusiewicz. Jak dodał Andrusiewicz przekazane przez rząd informacje dotyczące tego, jak powinny być spędzane święta jest jedynie wskazaniem. To w naszej kwestii będzie leżało to, czy zastosujemy się do próśb rządzących. Jednak należy pamiętać o tym, ze w przypadku wizyty funkcjonariuszy policji złamanie zakazu będzie skutkowało mandatem karnym.

Wojciech Andrusiewicz odpowiedział także na pytanie dotyczące trzeciej fali zachorowań na koronawirusa. Jak wyznał rzecznik ministerstwa zdrowia może ona wystąpić w lutym i pokryć się ze szczytem zachorowań na grypę.

Policjant wypisuje mandat. Źródło: dziennik.pl
Policjant wypisuje mandat. Źródło: dziennik.pl
Policjant wypisuje mandat. Źródło: dziennik.pl

To też może cię zainteresować: KRAKÓW: NIEOCENIONA POMOC WNUCZKI URATOWAŁA SKLEP BABCI I POKAZAŁA JAK NIEWIELE TRZEBA BY OKAZAĆ WSPARCIE DRUGIEJ OSOBIE. WZRUSZAJĄCA HISTORIA

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WARSZAWA: NOWY SPOSÓB NALICZANIA OPŁAT ZA WYWÓZ ŚMIECI PO LICZNYCH DYSKUSJACH JEDNAK WEJDZIE W ŻYCIE. WPROWADZONO W NIM PEWNE ZMIANY

Z życia gwiazd: AGATA MŁYNARSKA NIE USTAJE W WALCE O WŁASNE ZDROWIE. DZIENNIKARKA ZMAGA SIĘ Z BARDZO POWAŻNYMI DOLEGLIWOŚCIAMI. JEJ STAN NIE NAPAWA OPTYMIZMEM