Nie ulega żadnej wątpliwości, że tegoroczne Boże Narodzenie będzie zupełnie inne niż te, które znaliśmy do tej pory. Do tej pory nasz rząd nie podał jednak konkretnych wytycznych. Pojawiły się natomiast zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia.

Światowa Organizacja Zdrowia przekazała rekomendacje

Jak informuje portal Lelum, Hans Kluge, szef biura Światowej Organizacji Zdrowia poinformował, że najlepiej byłoby spędzić święta na zewnątrz. Możliwe będzie wtedy zachowanie odpowiednich odstępów i znacząco zmniejszy się ryzyko zakażenia koronawirusem.

– Jeśli pozwolą wam na to lokalne obostrzenia, to pomimo zimna zbierzcie się z najbliższymi na przykład na piknik w parku – zaproponował specjalista.

Polacy zastanawiają się jednak, jakie obostrzenia finalnie wprowadzi polski rząd i czy np. będzie można tradycyjnie podzielić się opłatkiem lub też odwiedzić rodzinę w innym mieście. Na ten moment głos na temat świątecznych dni zabrał profesor Wiesław Gut z Państwowego Zakładu Higieny – Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Jak będą wyglądać święta w Polsce?

Ekspert zaznaczył, że im mniejszy będzie przedświąteczny tłok i ruch, tym łatwiej będzie wyprostować sytuację na święta. Jego zdaniem wszystkie decyzje powinny zostać podjęte tuż przed samym Bożym Narodzeniem.

Jednak czy ponowne otwarcie galerii handlowych pomoże w zahamowaniu tłoku i przenoszeniu koronawirusa tuż przed świętami? Nie da się ukryć, że rząd chce zadbać o dobro psychiczne Polaków i z tego też względu decyduje się na szybsze znoszenie obostrzeń. Czy jednak jest to dobry krok mając przed sobą wizję zbliżających się świąt?

Jak informował portal "Wiesz": JAROSŁAW KRET W BARDZO CIĘŻKIM STANIE ZDROWIA? SENSACYJNE DONIESIENIA O ZNANYM PREZENTERZE POGODY. GWIAZDOR TELEWIZJI MIAŁ BYĆ KROK OD NAJGORSZEGO

Przypomnij sobie: WARSZAWA: MIESZKAŃCY DOKONALI JUŻ WYBORU. W PROJEKCIE BUDŻETU OBYWATELSKIEGO WYBRANO ŁĄCZNIE 63 PROJEKTY, KTÓRE NIEBAWEM ZACZNĄ BYĆ REALIZOWANE

Portal "Wiesz" pisał również: APOLONIUSZ TAJNER ZDRADZIŁ, KOGO WIDZI JAKO SWOJEGO NASTĘPCĘ. KTO ZOSTANIE SZEFEM PZN ZA DWA LATA? MOCNE SŁOWA PREZESA POLSKIEGO ZWIĄZKU NARCIARSKIEGO