Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię koronawirusa w marcu tego roku. Od tego czasu cały świat nieustannie zmaga się z nowym wirusem, niestety w wielu państwach bilans tej walki nie jest najlepszy.

Sytuacja może ulec pogorszeniu!

Wszyscy z niepokojem oczekujemy także informacji o bezpiecznej szczepionce na koronawirusa, która umożliwi nam nabycie odporności, co pomoże w walce z pandemią. Na ten moment niemożliwe jest podanie dokładnej daty, w której szczepionka będzie dostępna.

Jak przekazuje natomiast portal Radio Zet, Światowa Organizacja Zdrowia podzieliła się ostatnio spostrzeżeniami, które nie są zbyt optymistyczne dla całej Europy. Doktor David Nabarro zabrał bowiem głos na temat kroków podejmowanych przez rządzących.

Jak powiedział specjalista Światowej Organizacji Zdrowia, osoby rządzące w Europie popełniły wiele błędów, które spowodowały kolejną falę pandemii, z jaką mamy do czynienia obecnie. Zdaniem Nabarro głównym błędem było przede wszystkim zbyt szybkie poluzowanie obostrzeń w okresie wakacyjnym.

Tym razem warto lepiej przemyśleć decyzje

Co więcej, doktor David Nabarro powiedział w wywiadzie dla „Solothurner Zeitung”, że jeśli rządzący również tym razem popełnią ten błąd, to już za kilka tygodni będziemy musieli walczyć z kolejną falą pandemii.

Ekspert porównał zachowania państw europejskich do azjatyckich. Jak doskonale wiemy, w krajach Azji noszenie maseczek jest niemal standardem, dlatego też tam o wiele szybciej uporano się z wirusem, niż ma to miejsce w Europie.

Czy jednak tym razem głowy państw europejskich dokładniej przeanalizują sytuację i powstrzymają się od zbyt szybkiego luzowania obostrzeń?