Jak informuje portal Super Biznes, Sejm zatwierdził tarczę branżową. Ma ona pomóc przedsiębiorstwom, których finanse ucierpiały z powodu drugiej fali pandemii koronawirusa. Można tutaj wymienić m.in. branżę gastronomiczną, filmową, weselną, rekreacyjną, edukacyjną czy branże fitness.

Na jakie rodzaje wsparcia można liczyć?

Dzięki tarczy branżowej mikro oraz małe przedsiębiorstwa mogą liczyć na wsparcie, które może wynieść nawet 5 tysięcy złotych! Dodatkowo firmy mogą starać się o dofinansowanie, które zostanie przekazane na wynagrodzenia dla pracowników.

Przedsiębiorstwa z branż ujętych w tarczy branżowej są również zwolnione z opłat ZUS za listopad, a nie jest wykluczone, że zwolnienie to zostanie przedłużone na kolejne miesiące. Dodatkowo firmy otrzymają świadczenia postojowe, które również może zostać przedłużone.

Okazuje się, że zwolnienie z ZUS tylko za listopad bieżącego roku będzie skutkowało utratą przez państwo około 735 milionów złotych, a ze zwolnienia skorzysta około 220 tysięcy firm.

Do kiedy można składać wnioski?

Świadczenie postojowe kosztować będzie natomiast 388 milionów, a dotacje wygenerują koszty w wysokości niemal 3 miliardów złotych!

Wnioski o dofinansowania do wynagrodzeń dla pracowników można składać do 10 czerwca 2021 roku, natomiast wnioski o świadczenie postojowe i mikropożyczki do końca czerwca przyszłego roku.

Jak jednak informują urzędy przedsiębiorstwa, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej na bieżąco starają się składać wnioski i otrzymywać niezbędne im dotacje. Czy jednak już niebawem liczba wniosków wzrośnie?

Jak informował portal "Życie": SYTUACJA ANNY DYMNEJ NADAL NIE ULEGA POPRAWIE. KOBIETA NIEUSTANNIE MARTWI SIĘ O SWOJEGO UKOCHANEGO. Z POMOCĄ PRZYSZEDŁ RYSZARD RYNKOWSKI

Przypomnij sobie: WARSZAWA: NA PRADZE MA POWSTAĆ OŚRODEK DLA UZALEŻNIONYCH ORAZ BEZDOMNYCH. OKAZUJE SIĘ, ŻE NIE WSZYSTKIM PODOBA SIĘ TEN POMYSŁ

Portal "Życie" pisał również: WŁADZE ZATWIERDZIŁY NOWE 500 PLUS, MOŻNA STARAĆ SIĘ O DODATKOWE PIENIĄDZE. WNIOSEK TRZEBA ZŁOŻYĆ JAK NAJSZYBCIEJ, DOFINANSOWANIE BĘDZIE DOSTĘPNE RAZ