Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, w jak trudnej sytuacji znalazły się szpitale w całej Polsce z powodu koronawirusa. Okazuje się jednak, że dla niektórych placówek nowy wirus to nie jedyny problem!

Tragiczne informacje!

Dziś rano w mediach pojawiła się tragiczna informacja! W Klinice Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych w Szczecinie wybuchł pożar! Jak podaje portal Pikio, ogień zajął budynek „K” Szpitala Klinicznego nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego!

Strażacy starali się wygrać nierówną walkę z ogniem, która rozpoczęła się około godziny 6:00 rano. Na miejscu stawiło się aż siedem ekip Państwowej Straży Pożarnej. Niestety, nie wszystko poszło po myśli strażaków.

Mimo ewakuacji, jaka została przeprowadzona jeszcze przez personel medyczny, nie udało się uratować wszystkich osób, które przebywały na terenie placówki w chwili wybuchu pożaru.

Są ofiary śmiertelne!

- Niestety, jedna osoba poniosła śmierć – poinformował mł. asp. Przemysław Majer – rzecznik Państwowej Straży Pożarnej, podczas wywiadu jakiego udzielił dla stacji TVP.

Według informacji przekazanych przez strażaków mężczyzna, który zginął znajdował się tuż obok miejsca, w którym wybuchł pożar. Strażacy walczyli z ogniem przez ponad pół godziny.

Obecnie przeprowadzane jest oddymianie pomieszczeń szpitalnych, a także dochodzenie, które ma wykazać w jaki sposób doszło do tragedii. Na miejscu ma pojawić się wojewoda zachodniopomorski – Tomasz Wojciech Hinc oraz komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej – Jarosław Tomczyk.

Jak się okazuje, szpital w którym doszło do pożaru miał posłużyć za szpital tymczasowy. Czy w obecnej sytuacji jest to nadal możliwe?