Zespoły ratownictwa medycznego mają mieć w najbliższym czasie nieco ułatwioną pracę. Wojewoda małopolski zdecydował o przekazaniu im 16 tysięcy sztuk testów antygenowych.

Testy te pokazują wynik w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 już po paru minutach. Najwięcej trafi ich do Krakowa (nieco ponad 4 tysiące), powiatu sądeckiego i Tarnowa.

Zapadła też długo oczekiwana decyzja w sprawie zwiększenia liczby izolatoriów. Do tej pory w całym województwie było ich tylko parę.

fot. screen YouTube / Zebrra TV

W Krakowie zostało ono ulokowane w hotelu WM System w Krakowie. Jest tam dostępnych 160 miejsc, a opiekę sprawuje szpital im. Jana Pawła II.

Drugie dział od 9 listopada w Krynicy-Zdroju w Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA gdzie udostępniono 132 pokoje.

Lekarze będą mogli też już wkrótce kierować pacjentów do pensjonatu „Moje Tatry” w Białym Dunajcu, Best Western Premier Kraków Hotel, Best Western Efekt Express oraz Uzdrowisko – Rabka S.A.

To też może cię zainteresować: Kraków: nowa inicjatywa wchodzi dzisiaj w życie. Wiadomo do kogo jest skierowane wsparcie w ramach nowej akcji MPEC, PGE i CEZ

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: jaka jest dzisiaj jakość powietrza w mieście i w reszcie Małopolski? Widać, że sezon grzewczy już trwa

O tym się mówi: Kraków: w ogrodzie zoologicznym pojawi się specjalny gość, którego uwielbiają wszystkie dzieci. Mikołaj będzie można spotkać już wkrótce