Nie da się ukryć, ze pandemia koronawirusa wciąż przyspiesza, a grupą najbardziej narażoną na ciężkie przechorowanie COVID-19 są seniorzy, czyli osoby po 60 roku życia. Jednak zakupy w aptece to norma dla osób starszych, gdyż regularne wykupywanie i przyjmowanie leków na choroby przewlekłe, często wynikające z wieku jest normą.

Jednak dziś może się to wiązać ze sporym ryzykiem. Stąd Ministerstwo Zdrowia postanowiło poprawić bezpieczeństwo seniorów i wydało specjalny, dedykowany właśnie do nich komunikat.

Kluczowy komunikat dla seniorów wydało właśnie Ministerstwo Zdrowia. Osoby starsze będą musiały przygotować na nowości w aptekach, chodzi o bezpieczeństwo

Ministerstwo Zdrowia zaapelowało do seniorów o to, by jeśli to możliwe nie stało w kolejkach do aptek i zrezygnowali również w miarę możliwości z samodzielnego robienia zakupów, jeśli może w tym pomóc rodzina.

Zagrożenie epidemiologiczne jest dużej lepiej będzie dla emerytów, jeśli nawet w leki będą zaopatrywać ich inne osoby. Są jednak sposoby na to, aby zrobić zakupy w bezpieczny sposób.

Resort zdrowia przypomina, aby korzystać z teleporad, szczególnie jeśli senior chciałby jedynie otrzymać nową receptę na stale brany lek. To spowoduje, ze osoby starsze unikną tłumów w przychodniach.

Mowa tutaj o e-recepcie, która jest możliwa w realizacji w każdej aptece. Kod dostępu do leku otrzymujemy drogą mailową lub SMS, a numer telefonu nie musi należeć do seniora, a do kogoś z rodziny – małżonka, dziecka czy wnuka. Upoważnić bliskich do wykupu leków można w Internetowych Koncie Pacjenta.

Ministerstwo Zdrowia zaapelowało również o ograniczenie poruszania się po sklepach i proponuje osobom starszym zakupy online. Wystarczy zgłosić taką potrzebę do Urzędu Wojewódzkiego bądź Ośrodka Pomocy Społecznej.

Jak informował portal "Życie": PORUSZAJĄCA HISTORIA KOBIETY, KTÓRA PO WIELU LATACH ODZYSKAŁA KONTAKT Z OJCEM. TEN PRZYPADEK WYCISKA Z OCZU ŁZY, CIĘŻKO UWIERZYĆ, ŻE TO PRAWDA

Przypomnij sobie: POMOC FINANSOWA NIE DOTRZE DO WSZYSTKICH NAUCZYCIELI! SPORA CZĘŚĆ PEDAGOGÓW NIE MOŻE LICZYĆ NA DOFINANSOWANIE SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO

Portal "Życie" pisał również: PROFESOR ANDRZEJ HORBAN ZDRADZIŁ PRAWDZIWĄ LICZBĘ ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM. PODANA PRZED DORADCĘ PREMIERA LICZBA WPRAWIA W OSŁUPIENIE