Jak wiadomo, sytuacja w polskiej służbie zdrowia nie wygląda najlepiej – w szpitalach brakuje miejsc, respiratorów, tlenu czy nawet personelu. Ponadto, wynaleziony sposób pomocy osobom chorym także nie jest taki prosty, jak się wydaje.

Od jakiegoś czasu potwierdzono, że w walce z koronawirusem znacznie pomaga krew ozdrowieńców z zawartymi w niej przeciwciałami. Niestety, niewiele osób, które pokonały COVID-19 decyduje się na oddanie krwi, jest jednak na nią ogromne zapotrzebowanie w skali kraju, a rodziny raz po raz apelują w sieci o ten szlachetny gest pomocy.

Pilny apel – potrzebna krew!

Jeden z emerytowanych strażaków z warszawskiego Ursynowa, który jest zakażony koronawirusem przebywa właśnie w szpitalu i potrzebuje krwi ozdrowieńca. W związku z tym zarówno Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 17 PSP w Warszawie, do której należał przez całe życie zawodowe, jak i rodzina chorego pilnie apeluje o oddanie krwi.

- Zadzwoń do Szpitala MSWiA nr telefonu +48 515 633 105 w godz. 10.00-18.00, podaruj krew dla : “Waldemar KUBIK – SZPITAL BANACHA” – informują bliscy chorego mężczyzny.