Jak podaje portal o2, firma Lajkonik poinformowała, że wycofuje z rynku swoje produkty z sezamem. Powodem jest możliwość zawartości tlenku etylenu w ziarnach sezamu. Związek ten jest niezwykle szkodliwy dla człowieka!

Bardzo ważna informacja!

Tlenek etylenu jest środkiem stosowanym do ochrony roślin. Okazuje się, że w niektórych partiach produktów z sezamem, produkowanych przez firmę Lajkonik, odnotowano zawartość tej substancji chemicznej.

Dokładnie firma Lajkonik zaznacza, że chodzi tutaj o produkty:

  • Wypiekarnia Paluchy Oryginalne;
  • Koktajlowy Mix;
  • Wypiekarnia Bajgle z ziołami prowansalskimi;
  • Paluszki z sezamem.

Na swojej stronie internetowej, firma Lajkonik zamieściła także tabelę z dokładnymi datami spożycia produktów, w których stwierdzono zawartość tlenku etylenu. Tylko te produkty podlegają zwrotowi i tylko w nich wykryto nieprawidłowości. Produkty, które nie zostały zamieszczone w tabeli nadaja się do spożycia!

Źródło: lajkonik.pl

Firma apeluje do swoich klientów!

- Jeżeli jesteście Państwo w posiadaniu któregoś z tych artykułów, prosimy o jego zwrot do sklepu (bez konieczności okazania dowodu zakupu). W zależności od decyzji sklepu otrzymają Państwo produkt zamienny lub zwrot kosztu zakupu – brzmi komunikat opublikowany przez firmę Lajkonik.

Wymienione wyżej produkty można więc zwrócić do sklepu. Jeśli jednak sprzedawca odmówi przyjęcia zwrotu należy kontaktować się z firmą Lajkonik za pośrednictwem infolinii: +48 505 514 763 lub też mailowo: [email protected]