Spełniają się czarne scenariusze, o których mówiono jeszcze na początku pandemii. Niestety, system ochrony zdrowia jest niewydolny i w szpitalach zaczyna już brakować miejsc. Ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego w Sanoku podzielili się ostatnio tragiczną historią.

Sytuacja jest bardzo poważna!

W niedzielę (25.10.2020) Zespół Ratownictwa Medycznego w Sanoku otrzymał wezwanie do kobiety z dusznościami. Przybyli na miejsce medycy zrobili pacjentce EKG, a jego wynik przesłano do Podkarpackiego Centrum Interwencji Sercowo-Naczyniowych Carint. Decyzję taką podjęto po tym, jak ratownicy uznali, że kobieta może mieć zawał – przekazał portal RMF24.

Jak przekazuje portal Super Express, dyrektor szpitala w Sanoku – Grzegorz Panek, potwierdził, że wykluczono zawał i stwierdzono, że nie ma podstaw, aby kobieta została przyjęta na oddział. Ratownicy podjęli więc decyzję o przetransportowaniu kobiety do szpitala w Sanoku.

Wiele osób nie uzyskuje pomocy!

Kobieta musiała jednak zostać poddana rentgenowi płuc oraz testowi PCR. Jak przekazał portal RMF24, test PCR wykazał, że kobieta jest zakażona koronawirusem. Test ten wykonano w szpitalu w Brzozowie, jednak tam nie było miejsca, aby przyjąć pacjentkę.

Z tego względu Zespół Ratownictwa Medycznego przewiózł pacjentkę do szpitala w Sanoku, tam jednak okazało się, że także nie ma miejsc, a w kolejce czekają już dwa inne karetki z pacjentami.

Niestety, podczas oczekiwania na miejsce w szpitalu pacjentka przestała oddychać. Mimo czynności ratunkowych podjętych przez ratowników oraz lekarzy, które trwały ponad godzinę, kobiety nie udało się uratować.

Jak informował portal "Życie": PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI POSTANOWIŁ PRZERWAĆ MILCZENIE. POLACY SPODZIEWALI SIĘ JEDNAK INNEGO KOMENTARZA ZE STRONY POLITYKA

Przypomnij sobie: KOŚCIÓŁ KATOLICKI ZDECYDOWAŁ SIĘ NA POWAŻNE ZMIANY W ZWIĄZKU Z NADCHODZĄCYM DNIEM WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ 1 LISTOPADA

Portal "Życie " pisał również: JUREK OWSIAK PONOWNIE OBIECUJE POMOC DLA POLSKICH SZPITALI! "ZGŁASZAJCIE SIĘ DO NAS" APELUJE PREZES FUNDACJI WOŚP