Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju jest bardzo trudna. Wczoraj Ministerstwo Zdrowia podało informację o kolejnych 18 820 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie w województwie wielkopolskim, mazowieckim oraz małopolskim.

Szpitale są w tragicznej sytuacji!

Niestety, od samego początku pandemii eksperci ostrzegali, że polski system ochrony zdrowia może ulec załamaniu w obliczu tak ogromnych przyrostów nowych zakażeń. Czarny scenariusz spełnia się. W wielu placówkach brakuje już łóżek dla pacjentów.

Jak informuje portal Onet, kolejny raz pomocną dłoń do polskich szpitali wyciąga Jurek Owsiak. Na nagraniu, które opublikował na swoim Facebooku deklaruje, że pomoże w wyposażeniu szpitali w łóżka.

- Wiemy, że szpitale tworzą od zera oddziały "covidowe". Szuka się więc sprzętu i łóżek. Niestety, słyszymy, że często jest to sprzęt kupiony przez WOŚP. Walczyliśmy z tym, bo to powstało z takim trudem - stanowiska geriatryczne, psychiatria dziecięca.... Tam też są pacjenci. Ale teraz sytuacja jest taka, że kładziemy wszystkie ręce na pokład. To zresztą hasło z naszego ostatniego finału, który rozpocząłem w tym mundurze – powiedział Jurek Owsiak.

Jerzy Owsiak deklaruje pomoc!


- Mamy prośbę: nie demontujcie tego, co już stoi na oddziałach. Jak trzeba, to dajcie znać, kupimy te łóżka natychmiast. Jesteśmy po rozmowach z polskimi firmami. Napiszcie do fundacji, dołączcie pisma, które Wam każą te oddziały stworzyć, wtedy to wszystko będzie wiarygodne. Kupimy to, wszystkie ręce na pokład. Fundacja ma na to pieniądze, nie robimy nowej zbiórki – dodał prezes Fundacji WOŚP.

Obecnie Jurek Owsiak wraz ze swoją żoną przebywają na kwarantannie. Jednak to nie uniemożliwia prezesowi Fundacji WOŚP wspierania polskiego narodu w aktualnej sytuacji. W opublikowanym nagraniu Jurek Owsiak wyraził wsparcie także dla osób, które od kilku dni protestują w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego.

- Pozdrawiam społeczeństwo obywatelskie, które spacerując i wyrażając swoją wolę tworzy piękny obrazek w trudnym czasie, dopingujemy z żoną wszystkim tworzącym to społeczeństwo obywatelskie – zaznaczył Owsiak.

Jak informował portal "Życie": PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI POSTANOWIŁ PRZERWAĆ MILCZENIE. POLACY SPODZIEWALI SIĘ JEDNAK INNEGO KOMENTARZA ZE STRONY POLITYKA

Przypomnij sobie: KOŚCIÓŁ KATOLICKI ZDECYDOWAŁ SIĘ NA POWAŻNE ZMIANY W ZWIĄZKU Z NADCHODZĄCYM DNIEM WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ 1 LISTOPADA

Portal "Życie " pisał również: ZAKOCHAŁA SIĘ, A MĘŻCZYZNĘ ŻYCIA ODEBRAŁA JEJ WŁASNA CÓRKA! NIEZWYKLE SMUTNA HISTORIA PEWNEJ KOBIETY, ŻADNA Z NAS NIE CHCIAŁABY TEGO DOŚWIADCZYĆ