Niestety, sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju nie ulega poprawie. W związku z tym rząd wprowadza kolejne obostrzenia, aby w jak największym stopniu ograniczyć transmisję wirusa. Jednym z nich jest ograniczenie ruchu lotniczego do oraz z naszego kraju.

Rząd wprowadza kolejne obostrzenia!

Jedną z branż, która najmocniej ucierpiała przez pandemię koronawirusa jest branża lotnicza. Niestety, praktycznie od początku pandemii kolejne kraje nieustannie wprowadzają ograniczenia lotów. Nowe rozporządzenie w tej kwestii wydał ostatnio nasz rząd.

Jak informuje portal o2, nowe rozporządzenie rządu wchodzi w życie z dniem dzisiejszym i dotyczy zakazów lotów pasażerskich do i z 32 krajów. Polacy nie będą zadowoleni z wprowadzonych zmian.

- 28 października wchodzi w życie nowe rozporządzenie ws. zakazów w ruchu lotniczym – przekazało Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP za pośrednictwem Twittera.

Ograniczenia w ruchu lotniczym!

- Po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne – brzmi natomiast komunikat na stronie gov.pl.

Wśród krajów do których wstrzymane są loty znajdują się między innymi Stany Zjednoczone, Gruzja, Maroko, Oman, Chile, Brazylia, Peru, Czarnogóra i wiele innych.

Pełna lista państw dostępna jest na stronie: https://www.gov.pl/