Od 22 października w całej Polsce trwają protesty w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Jak uznał TK, niekonstytucyjne są przepisy, które pozwalały na przerwanie ciąży w przypadku gdy wykryto ciężkie i nieodwracalne uszkodzenia płodu.

W całym kraju trwają protesty!

Decyzja ta wywołała ogromne oburzenie wśród Polek i Polaków. Na ulice wyszły tysiące ludzi, a protesty trwają praktycznie nieprzerwanie, mimo wprowadzonej w całym kraju czerwonej strefy.

Z walczącymi o swoje prawa kobietami solidaryzuje się wiele znanych osób. Swoje poparcie wyraził między innymi Łukasz Simlat, Kasia Tusk, Maja Ostaszewska i wiele, wiele innych osób. Protesty odbywają się nie tylko na terenie naszego kraju, ale także w Anglii, Portugalii, Danii czy Szwecji.

Źródło: im-media.voltron.voanews.com

Jolanta Kwaśniewska nie pozostaje obojętna na aktualne wydarzenia

Jak podaje portal Natemat, głos zabrała także była Pierwsza Dama RP – Jolanta Kwaśniewska.

– Powinniśmy mówić stanowcze "nie". Nie liczę na to, że to "nie" powie Agata Duda, nie oczekujmy tego. Prezydent Duda powiedział, że jest zadowolony z decyzji Trybunału Konstytucyjnego – powiedziała Jolanta Kwaśniewska w programie Wirtualnej Polski.

Co więcej, Jolanta Kwaśniewska przyznała, że sprzeciw w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego powinna wyrazić także Kinga Duda.

– Takie byłoby oczekiwanie moje i większości kobiet. Ale nie sądzę, żeby to zrobiła. Bardzo bym chciała się mylić – wyznała była Pierwsza Dama RP.

Była pierwsza dama przyznała także, że obecny czas jest bardzo nietrafionym czasem na podejmowanie takich decyzji i prowokowania Polaków do wyjścia na ulice.

– Może na tym rządzącym zależało. Nie możemy pozwolić, żeby to dramatyczne prawo miało wpływ na rodziny. Dla mnie najgorsze jest to, że kobietom odebrano prawo do decydowania o sobie i rodzinie – podsumowała Jolanta Kwaśniewska.

Źródło: nbcnews.com

Jak informował portal "Życie": KASIA TUSK ZAANGAŻOWAŁA SIĘ W PROTEST PRZECIWKO WYROKOWI TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO. CO NA TO DONALD TUSK

Przypomnij sobie: PANDEMIA KORONAWIRUSA SKUTECZNIE POKRZYŻUJE NAM WSZYSTKIE PLANY? JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ TEGOROCZNE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Portal "Życie PL" pisał również: EKSPERCI PRZEWIDUJĄ OGROMNE NIESZCZĘŚCIE, KTÓRE MA WYDARZYĆ SIĘ NIEBAWEM. NIEKTÓRE OSOBY SĄ PRZEKONANE, ŻE TEN DZIEŃ BĘDZIE KOŃCEM ŚWIATA. O CO CHODZI