Od kilku dni w naszym kraju trwają protesty, które spowodowane są wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Na ulice nieustannie wychodzą tłumy, które nie zgadzają się z orzeczeniem, które mocno ogranicza możliwość wykonania aborcji.

Kasia Tusk zaangażowana w protest!

Protesty trwają nieustannie w wielu miastach w całym kraju. W Gdyni manifestanci wkroczyli do biura Marcina Horały – posła Prawa i Sprawiedliwości. Jak donosi portal Plotek, wśród manifestującego gdyńskiego tłumu była także Kasia Tusk, która mocno zaangażowała się w całą sprawę.

Znana celebrytka pokazywała na swoim Instagramie jak przebiega manifestacja w Gdyni. Co więcej, na swoim koncie opublikowała także smsową rozmowę z tatą – Donaldem Tuskiem.

- Tatulku, w Gdyni tłum. Miasto zablokowane. Nigdy czegoś takiego nie widziałam. I mnóstwo młodych – brzmiał SMS Kasi Tusk, który wysłała do swojego ojca.

- To wasza rewolucja. Ale uważaj na siebie – odpisał były premier.

Padają mocne słowa!

Donald Tusk zabrał także głos na temat ostatnich wydarzeń na swoim koncie na Twitterze.

- Wrzucenie tematu aborcji i orzeczenie w tej sprawie pseudotrybunału w środku szalejącej pandemii to coś więcej niż cynizm. To polityczne łajdactwo – brzmi wpis polityka.

Kasia Tusk również wyraziła swoje zdanie. Jej komentarz do obecnej sytuacji zamieściła we wpisie na swoim Instagramie.

- Delegalizacja aborcji nie zmniejsza liczby usuwanych ciąż. Zmniejsza liczbę zabiegów przeprowadzonych w bezpieczny dla kobiet sposób. Myślenie życzeniowe, że problem zniknie gdy się go zakaże jest objawem braku wyobraźni. Makabrycznym w skutkach. Chyba muszę się dziś przespacerować – napisała celebrytka.

Instagram: makelifeeasier_pl

Jak informował portal "Życie": JAK BĘDZIE PRZEBIEGAĆ TEGOROCZNE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH? CZY ZADUSZKI BĘDĄ DNIEM WOLNYM OD PRACY? POLACY SZYKUJĄ SIĘ NA 1 LISTOPADA W CZERWONEJ STREFIE

Przypomnij sobie: KURIOZALNA POMYŁKA WE WPROWADZONYCH OBOSTRZENIACH DOPROWADZIŁA DO WIELU NIEPOROZUMIEŃ. RZĄDZĄCY WYJAŚNIAJĄ, CHODZI O GODZINĘ DLA SENIORA

Portal "Życie PL" pisał również: EKSPERCI PRZEWIDUJĄ OGROMNE NIESZCZĘŚCIE, KTÓRE MA WYDARZYĆ SIĘ NIEBAWEM. NIEKTÓRE OSOBY SĄ PRZEKONANE, ŻE TEN DZIEŃ BĘDZIE KOŃCEM ŚWIATA. O CO CHODZI