Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa, a co za tym idzie, rząd nieustannie wdraża nowe obostrzenia, które mają na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa. Jednym z nich jest wprowadzenie nauki zdalnej.

Nauka zdalna wróciła do szkół

Na naukę zdalną przeszli uczniowie klas 4-8 oraz szkół ponadpodstawowych i studenci. Na ten moment naukę stacjonarną pobierają tylko uczniowie klas 1 – 3.

- Zgodnie z wszystkimi danymi statystycznymi i opiniami ekspertów, specjalistów najmniej narażeni na zarażanie się i również najmniej narażeni na to, że będą przenosić koronawirusa są dzieci w wieku do 10, do 12 roku życia, do 10 roku w szczególności. Dlatego klasy I-III zostają w szkołach – wyjaśnił minister edukacji Przemysław Czarnek podczas rozmowy w TVP Info.

- To będzie trwało tak długo, jak będzie konieczne ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne naszych uczniów, naszych nauczycieli, pracowników oświaty, naszych studentów, naszych profesorów. Ale też tak długo, jak będzie to konieczne do tego, by zahamować wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce i zniwelować jego liczbę - dodał minister.

Jak długo to potrwa?

Jak informuje portal Pikio, według wstępnych planów rządu, uczniowie mieliby powrócić do szkół 9 listopada. Na ten moment trudno jednak jednoznacznie określić w jaki sposób będzie rozwijać się pandemia i jak będzie wyglądał przyrost nowych zakażeń.

- Jestem przekonany, że przez kolejne tygodnie, nawet jeśli uda się po dwóch tygodniach stopniowo wracać do nauczania stacjonarnego, to będziemy nadal narażeni na to, przez zdalne nauczania nadal będziemy w jakimś systemie przechodzić, czy hybrydowym, czy w pełni zdalnym. Nie wiemy, co będzie na wiosnę, jest dużo znaków zapytania przed nami, jeśli chodzi o przyszłość najbliższych miesięcy – podkreślił Przemysław Czarnek.

Jak informował portal "Życie": KASIA TUSK ZAANGAŻOWAŁA SIĘ W PROTEST PRZECIWKO WYROKOWI TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO. CO NA TO DONALD TUSK

Przypomnij sobie: PANDEMIA KORONAWIRUSA SKUTECZNIE POKRZYŻUJE NAM WSZYSTKIE PLANY? JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ TEGOROCZNE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Portal "Życie PL" pisał również: EKSPERCI PRZEWIDUJĄ OGROMNE NIESZCZĘŚCIE, KTÓRE MA WYDARZYĆ SIĘ NIEBAWEM. NIEKTÓRE OSOBY SĄ PRZEKONANE, ŻE TEN DZIEŃ BĘDZIE KOŃCEM ŚWIATA. O CO CHODZI