Od pewnego czasu w całym kraju obowiązuje nakaz zasłania ust i nosa podczas przebywania w przestrzeni publicznej. Obowiązek ten dotyczy nas także wtedy, kiedy znajdujemy się w przestrzeni otwartej. Okazuje się jednak, że nie wszystkie osoby stosują się do tych obostrzeń.

Czekają nas kolejne zmiany

Jak informuje portal Biznes Info, Sejm zatwierdził nową ustawę. Według niej, każda osoba, która będzie chciała zrobić zakupy, a nie będzie miała przyłbicy lub maseczki spotka się z odmową obsłużenia przez sprzedawców. Co więcej, osoba taka może być wyproszona ze sklepu.

Jak przekazuje portal Money, innymi zatwierdzonymi przez Sejm zmianami jest między innymi podwyższenie wynagrodzenia dla medyków oraz pozwolenie na zatrudnianie lekarzy spoza Unii Europejskiej. Co więcej, medycy będą także wyłączeni z odpowiedzialności karnej.

Zmiany mają poprawić obecną sytuację

Takie zmiany umożliwią między innymi unikanie sytuacji podobnych do tej, która miała miejsce w Suwałkach, kiedy to ekspedientka odmówiła obsługi klientce, która nie miała maseczki. Jak się okazało, klienta złożyła na sprzedawczynię skargę i ta została ukarana grzywną w wysokości 100 złotych. Finalnie jednak, sąd stwierdził, że ekspedientka postąpiła słusznie i nie została ukarana.

Zmiany, które zostały zatwierdzone przez Sejm mają właśnie pozwolić na uniknięcie takich sytuacji. Na ten moment jednak nie jest wiadomo, kiedy oficjalnie wejdą w życie.