Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju nie jest na ten moment najlepsza. Pracownicy ochrony zdrowia niepokoją się jeszcze bardziej, bowiem już za nieco ponad dwa tygodnie będziemy obchodzić święto Wszystkich Świętych, które może przyczynić się do kolejnego, znacznego wzrostu zakażeń.

Jakie kroki zamierza w tej sprawie podjąć rząd?

Jak informuje portal Biznes info, wiadomo już, że tegoroczne święto Wszystkich Świętych będzie wyglądało zupełnie inaczej, niż dotychczas. Na ten moment wiemy jednak, że rząd nie zamierza zamykać cmentarzy. Jaki jest zatem plan?

Waldemar Kraska – wiceminister zdrowia, zwrócił się ostatnio do Polaków z prośbą, aby powstrzymali się oni od odwiedzania cmentarzy, szczególnie w dniach 1 i 2 listopada. Wiceminister zaleca, aby wizyty te odłożyć na późniejsze dni lub też zrealizować je wcześniej.

Nieco inną propozycję ma natomiast Jan Bodnar – rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Mężczyzna uważa bowiem, że idealnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie dodatkowych dni wolnych od pracy. W ten sposób Polacy mogliby rozłożyć w czasie odwiedzanie cmentarzy.

– Być może są jeszcze możliwe rozwiązania, których nie mogę zdradzać. Rządowy zespół zarządzania kryzysowego pracuje, zastanawia się jeszcze nad pewnymi ruchami, np. związanymi z dniami wolnymi w okolicach 1 listopada, ale to jest na zasadzie dyskusji – przekazał Jan Bodnar podczas wywiadu w Polsat News.

Źródło: culture.pl

Pojawiają się różne rekomendacje

Totalnie inne zdanie ma natomiast na ten temat Wojciech Andrusiewicz – rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Twierdzi on bowiem, że dodatkowe dni wolne w niczym nie pomogą.

- Ja bym ostrożnie podchodził do zwiększania liczby dni przed Wszystkimi Świętymi. Przede wszystkim z uwagi na to, że Polacy najczęściej kierują się w dalsze podróże, kiedy mamy dość dużo wolnych dni, kiedy mamy przedłużony weekend – powiedział Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z dziennikarzami Polsat News.

Jak informował portal "Życie ": ZASTOSOWANIE SIĘ DO SŁÓW TEGO DUCHOWNEGO MOŻE MIEĆ OPŁAKANE SKUTKI. DLACZEGO KSIĄDZ POSTANOWIŁ SZERZYĆ DEZINFORMACJĘ

Przypomnij sobie: RZĄDOWE CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA INFORMUJE WSZYSTKICH POLAKÓW O NIEBEZPIECZEŃSTWIE. SYTUACJA W CAŁYM KRAJU MOŻE BYĆ BARDZO TRUDNA

Portal "Życie " pisał również: PROGNOZA POGODY NA NAJBLIŻSZE DNI NIE NAPAWA OPTYMIZMEM. W NIEKTÓRYCH MIEJSCACH SPADNIE ŚNIEG. POLACY ZACZYNAJĄ OBAWIAĆ SIĘ NADEJŚCIA SROGIEJ ZIMY