Od samego początku epidemii eksperci przewidywali, że będziemy musieli zmierzyć się z drugą falą, która nadejdzie jesienią. Niestety, ich prognozy się sprawdziły. Od kilku dni obserwujemy bowiem dość duży przyrost nowych przypadków koronawirusa.

Sytuacja nie napawa optymizmem!

Jak informuje portal warszawawpigulce, specjaliści z ExMetrix, zabrali głos na temat tego, jak będą wyglądać najbliższe miesiące i jak, ich zdaniem, rozwinie się pandemia koronawirusa.

- Prognoza dalszego przebiegu epidemii dla całego kraju też nie napawa szczególnym optymizmem, mając na uwadze początek roku akademickiego, początek sezonu grypowego we wrześniu, a w dalszej perspektywie prawdopodobieństwo wzmożonego ruchu w okresie świąteczno-noworocznym – przekazali specjaliści z ExMetrix.

Optymistyczna jest jednak informacja, że mimo dość dużego wzrostu nowych przypadków, nie odnotowujemy gwałtownego wzrostu zgonów z powodu koronawirusa. Daje nam to nadzieję, że wirus nie jest bardzo agresywny.

Co ze świętami?

– Wraz z jesienią wszystkie te czynniki ryzyka powrócą. Obniży się temperatura powietrza i zwiększy się jego zanieczyszczenie, wilgotność powietrza spadanie, w populacji dojdzie do obniżenia odporności. Niestety, to wszystko może spowodować zwiększenie liczby zgonów oraz ciężkich przypadków COVID-19 – przekazał natomiast profesor Krzysztof Pyrć podczas rozmowy z dziennikarzami Wirtualnej Polski.

Profesor zaznaczył natomiast, że nieuniknione jest, iż w niedługim czasie liczba nowych przypadków koronawirusa skoczy nawet do 4 tysięcy dziennie! Czy zatem oznacza to, że Boże Narodzenie oraz Sylwester będziemy musieli spędzić w domach, z dala od swoich rodzin?

Jak informował portal "Życie": WICEMINSITER ZDROWIA WYJAWIŁ, JAK MINISTERSTWO ZDROWIA ZAMIERZA PORADZIĆ SOBIE Z PANDEMIĄ. JAKIE KROKI ZOSTANĄ PODJĘTE

Przypomnij sobie: JERZY FEDOROWICZ CODZIENNIE MUSI MIERZYĆ SIĘ Z POWAŻNĄ CHOROBĄ. AKTOR PRZECHODZI NIESAMOWICIE TRUDNE CHWILE

Portal "Życie" pisał również: KAŻDEGO DNIA PADAJĄ NOWE REKORDY ZAKAŻEŃ W POLSCE. NIE WYGLĄDA TO OBIECUJĄCO. SZCZERA WYPOWIEDŹ WIRUSOLOGA NA TEMAT SYTUACJI W KRAJU