Główny Inspektorat Sanitarny poinformował przed chwilą o wycofaniu ze sklepowych półek produktu, który bardzo chętnie kupowany jest przez Polaków. O jaki towar dokładnie chodzi?

Bardzo ważna informacja!

Jak informuje portal Pikio, ze sklepowych półek zniknie wędzony, paczkowany łosoś firmy Odysso. Ostatnia kontrola przeprowadzona przez Państwową Inspekcję Sanitarną wykazała, że w łososiu znajdują się bakterie Listeria monocytogenes, która są bardzo niebezpieczne dla zdrowia człowieka.

Dokładnie chodzi tutaj o łososia wyprodukowanego przez firmę Almar Sp. z o.o., ul. Hutnicza 22, 81-061 Gdynia, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 22051801 WE.

Łosoś został wyprodukowany dla SCA PR Sp. z o.o., ul. Św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne.

Numer partii wycofanej z obrotu to 0909/1 z datą ważności do 4 października 2020 roku.

- Prosimy wszystkich klientów, którzy zakupili ww. produkt o zwrot do naszego sklepu, gdzie po okazaniu dowodu zakupu zostaną państwu zwrócone koszty za produkt. Prosimy nie wyrzucać produktu we własnym zakresie. Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia – brzmi komunikat sieci InterMarche.

screen z www.gov.pl

Bakteria jest groźna!

Listeria monocytogenez wywołuje chorobę zwaną listeriozą. Objawia się ona podobnie do grypy, występuje więc osłabienie oraz podwyższona temperatura ciała. Dodatkowo mogą pojawić się wymioty oraz biegunka.

Co więcej, zakażenie bakterią w swoim dalszym przebiegu może skutkować takimi chorobami jak sepsa, zapalenie mózgu i zapalenie opon mózgowych. Szczególnie mocno powinny uważać osoby starsze i dzieci oraz kobiety w ciąży, u których może dojść do poronienia.

Jak informował portal "Życie": W NIEKTÓRYCH REGIONACH NASZEGO KRAJU MOŻE BYĆ BARDZO NIEBEZPIECZNIE. INTENSYWNE OPADY MOGĄ STANOWIĆ POWAŻNE ZAGROŻENIE

Przypomnij sobie: FANI MOCNO SKOMENTOWALI DECYZJĘ ŁUKASZA Z PROGRAMU "ŚLUB OD PIERWSZEGO WEJRZENIA". CO TAKIEGO ZROBIŁ MĘŻCZYZNA

Portal "Życie" pisał również: NOWA POSTAĆ MOCNO NAMIESZA W SERIALU "M JAK MIŁOŚĆ". FANI MOGĄ BYĆ ZASKOCZENI TYM, JAK POTOCZĄ SIĘ LOSY ICH ULUBIONYCH BOHATERÓW