Banki w Polsce zamieściły oświadczenia dla swoich klientów. Przewidują one problematyczne sytuacje w ciągu najbliższych kilku dni. Bank PKO BP, Bank Pekao, ING Bank Śląski, mBank i Getin Bank ostrzegają klientów.

Problemy z płatnościami w nadchodzących dniach

Banki PKO BP, Bank Pekao, ING Bank Śląski, mBank i Getin Bank zapowiedziały, że osoby korzystające z ich usług w najbliższym czasie mogą spotkać się z utrudnieniami natury technicznej. Najczęściej wymieniane są: niedostępność bankomatów, brak możliwości płatności kartą płatniczą oraz brak dostępu do płatności mobilnych i internetowych.

W ciągu ostatniej nocy takie problemy pojawiły się w usługach banku PKO BP - od godziny drugiej do czwartej nie było możliwe między innymi korzystanie z serwisu internetoweg, telefonicznego iPKO oraz iPKO biznes. Według oficjalnego komunikatu, w czasie przerwy technicznej dało się jedynie wypłacać pieniądze z bankomatów oraz płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Korzystanie z bankomatów może być utrudnione
Korzystanie z bankomatów może być utrudnione

Pozostałe banki również ostrzegają klientów

W nocy z niedzieli na poniedziałek, w godzinach 1:00-5:00, utrudnienia spotkają użytkowników Banku Pekao - mogą mieć problem z użyciem kart debetowych, korzystaniem z serwisów Pekao24, aplikacji PeoPay oraz bankomatów.

Pozostałe banki również zapowiedziały problemy z działaniem ich usług nadchodzące w najbliższych dniach. O wszystkich z nich klienci są informowani na bieżąco za pomocą bezpośrednich komunikatów ze strony banków.

Zobacz także: Zdumiewające wyznanie żony Macieja Stuhra. Czy jego wybranka zabroni mu wypowiadać się publicznie

Może cię zainteresować: Fantastyczne zastosowania herbaty, o których wiedzieli tylko nieliczni. Tego nikt się nie spodziewał

Pisaliśmy również o: Znany dziennikarz Larry King stracił dwoje dzieci w ciągu jednego miesiąca