Jak podaje "Wirtualna Polska", wykonawca jednych z najpiękniejszych polskich ballad Piotr Szczepanik zmarł dzisiaj w wieku 78 lat. Opozycyjny działacz PRL, współtwórca wymierzonego w cenzurę Festiwalu Piosenki Prawdziwej "Zakazane Piosenki", na zawsze zapisał się w pamięci Polaków.

Wielka strata polskiej sceny muzycznej

YT

Jako reprezentant środowisk twórczych, w latach 90. podjął współpracę z Kancelarią ówczesnego prezydenta Lecha Wałęsy. Członkiem komitetu honorowego kandydata Prawa i Sprawiedliwości natomiast, został w 2005 roku, popierając kandydatirę Lecha Kaczyńskiego, a w 2007 roku udzielił także poparcia Prawu i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych.

O śmierci wykonawcy najpiękniejszych polskich ballad, jak "Nigdy więcej", "Goniąc kormorany", czy "Żółte kalendarze", poinformowała jego córka Jagoda Maria Szczepanik.

Polskie Radio

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20 sierpnia, po wielu latach zmagań z chorobą, odszedł we śnie mój tata Piotr Szczepanik.

Wokalista urodził się w Lublinie, w 1942 roku. Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim ukończył kierunek historii sztuki, związując się w międzyczasie z kabaretem. Zadebiutował na początku lat 60. na krakowskim Festiwalu Piosenki Studenckiej, by do lat 70. cieszyć się ogromną popularnością, współpracując z Jackiem Fedorowiczem i Bohdanem Łazuką przy programie "Popierajmy się".


YouTube/Polskie Nagrania

Bliskim zmarłego składamy najszczersze kondolencje.

O tym się mówi: Pełnomocnictwo sporządzone notarialnie - na jego podstawie kupisz dom, ale listu na poczcie nie dostaniesz

Zerknij tutaj: Matka odważnie ratuje życie swoim dzieciom ryzykując własnym. Ta historia wzrusza do łez

O tym pisaliśmy ostatnio: Córka zaczyna spadać z mostu - reakcja taty jest natychmiastowa. Niezwykłe nagranie