Jak się okazuje, koronawirus spowodował zamknięcie Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Sytuacja jest bardzo poważna.

Zakażona osoba zataiła ten fakt?

Jak informuje portal RadioZet, koronawirusem zakażona była jedna z pracownic placówki. Nie jest wykluczone, że ukrywała ona tę informację.

- Wystąpiło jedno zakażenie i jest problem. W tej chwili prowadzimy selekcję i osoby, które kontaktowały się z tą panią będą przebadane i jeżeli się okaże, że są „negatywne”, to szpital wznowi działalność, a jeżeli będą „pozytywne” to będziemy mieć problem. Jesteśmy dobrej myśli, ponieważ ta pani od tygodnia nie przebywała w szpitalu - poinformowało Janusz Zarzeczny - starosta powiatu w rozmowie w dziennikarzami portalu Stalowemiasto.

Trwają badania personelu szpitala w Stalowej Woli

Jak się okazuje zakażona osoba pracowała w placówce ochrony zdrowia przed 10. sierpnia. Sytuacja jest poważna z tego względu, że informacja o zakażeniu mogła być zatajona. Nie jest zatem wiadomo, z iloma osobami mogła mieć kontakt zakażona.

Portal Stalowka.net podaje, że prawdopodobne jest, iż w całej sprawie może chodzić nie o jedną, a o dwie kobiety - matkę i córkę.

- źle się czuły i początkowo zataiły, że miały kontakt z mężczyzną, który wrócił z Francji i miał wysoką temperaturę - możemy przeczytać na portalu.

Obecnie pacjenci są kierowani do szpitali w Tarnobrzegu i Niskiej. Maksymalnie jutro rano osoby, które zostały przebadane w kierunku koronawirusa mają poznać swoje wyniki.

Jeśli okaże się, że są one negatywne to szpital wróci do pracy. W innym przypadku będą musiały zostać podjęte inne kroki.

Jak informował portal "Życie": SYTUACJA W PKP WYMKNĘŁA SIĘ SPOD KONTROLI. SANEPID INFORMUJE O KOLEJNYCH OGNISKACH KORONAWIRUSA

Przypomnij sobie: BILL GATES ZASKOCZYŁ SWOIM STANOWISKIEM W SPRAWIE PANDEMII. WSZYSCY ZASTANAWIAJĄ SIĘ, SKĄD WZIĘŁA SIĘ KONKRETNA DATA

Portal "Życie" pisał również: SZYKUJĄ SIĘ POTĘŻNE KONTROLE, URZĘDNICY BĘDĄ SPRAWDZAĆ PRZESTRZEGANIE PRAWA. CHODZI O EPIDEMIĘ, MOŻNA DOSTAĆ NAWET DO 30 TYSIĘCY ZŁOTYCH MANDATU