Jak podaje portal "Dziennik Bałtycki", Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała o 52 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Pomorzu. Przekazano również informację o śmierci jednej osoby, 29-letniego mężczyzny z powiatu puckiego.

Pixabay

Koronawirusa na Pomorzu

W ciągu ostatniej doby w województwie pomorskim potwierdzono 52 nowe przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Wśród zakażonych znalazło się: 17 osób z Gdańska, 13 z Gdyni, 8 z powiatu kartuskiego, po 3 z powiatu puckiego, człuchowskiego, wejherowskiego, 2 z powiatu gdańskiego, po 1 z Słupska oraz powiatów nowodworskiego i tczewskiego.

"Z przykrością informujemy o zgonie młodego mężczyzny, zamieszkałego na terenie pow. puckiego, cierpiącego na choroby współistniejące" - przekazał za pośrednictwem Twittera Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. 29-latek z powiatu puckiego był 41 ofiarą COVID-19 na Pomorzu.

Od początku pandemii na Pomorzu wykryto 1626 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: 17 i 18 sierpnia możliwe przerwy w dostawie wody. Kto musi się z nimi liczyć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Polacy muszą mieć się na baczności, wchodząc do polskich lasów. Specjaliści apelują o rozwagę, ryzyko jest naprawdę ogromne

O tym się mówi: Ostatnie doniesienia na temat Agaty Kornahuser - Dudy wywołały niemałe oburzenie. Głos zabrała także Karolina Korwin - Piotrowska