To niezwykle ważna informacja dla wszystkich, którzy wybierają się do lasu, niezależnie od celu, czy to spaceru, czy grzybobrania. Nasze nieodpowiedzialne zachowanie, szczególnie porzucenie niedopałka papierosa lub wyrzucenie szklanej butelki może doprowadzić do wielkiej tragedii!

Ogromne zagrożenie pożarowe lasów w całej Polsce. Leśnicy i strażacy apelują o zachowanie ostrożności, może się to skończyć źle!

Zgodnie z informacją Instytutu Badania Leśnictwa, na terenie całej Polski istnieje wysokie ryzyko pożarów w lasach. Wydano specjalne ostrzeżenia i alerty dotyczące możliwości pożaru średniego i dużego stopnia!

Instytut Badania Leśnictwa opublikował mapę, na której można dostrzec, że nawiększe zagrożenie pożarowe występuje na południowych krańcach województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Wyjątkowo „gorąco” w tej kwestii jest również na większej części obszarów województwa warmińsko-mazurskiego, Podlasia i województwa lubuskiego, a także na północnych obszarach Mazowsza, Lubelszczyzny, Wielkopolskiego, Dolnego Śląska i województwa kujawsko-pomorskiego – informuje TVP Info.

Cała reszta kraju podlega średniemu poziomowi zagrożenia pożarowego.

Jak dokonuje się badania i prognozę zagrożenia pożarowego?

Są to codzienne prognozy zagrożenia pożarowego tworzone przez Laboratorium Ochrony Przeciwpożarowej Lasu Instytutu Badawczego Leśnictwa.

Co podlega badaniu w ocenie zagrożenia pożarami lasów? Sprawdza się odpowiednio wilgotność ściółki sosnowej, wilgotność względną powietrza, a także możliwe opady i to daje prognozę wystąpienia pożaru.

Pomiary przeprowadza się dwa razy dziennie w kilku miejscach każdej z 60 stref prognostycznych na mapie Polski.

Jak informował portal "Życie": PIELĘGNIARKA Z ODDZIAŁU ZAKAŹNEGO POKAZAŁA, W JAKICH WARUNKACH MUSI PRACOWAĆ. INTERNAUCI NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, TO NAGRANIE ROBI SZAŁ W SIECI

Przypomnij sobie: NIEZWYKLE PILNA INFORMACJA. WYKRYTO NOWE ZAKAŻENIA W KOŚCIELE W WIELKOPOLSCE. WSZYSCY BIORĄCY UDZIAŁ W NABOŻEŃSTWACH MUSZĄ ZGŁOSIĆ SIĘ DO SANEPIDU

Portal "Życie" pisał również: AGATA DUDA BĘDZIE PIERWSZĄ TAKĄ PIERWSZĄ DAMĄ W POLSCE! W ŻYCIE WEJDZIE NOWE PRAWO, KTÓRE ZAPEWNI JEJ WŁASNE DOCHODY, PREZYDENT Z PODWYŻKĄ