Odkąd rozpoczął się sezon wesel, nieustannie słyszymy o nowych ogniskach koronawirusa właśnie na tych uroczystościach. Nie inaczej było i tym razem!

Nowe ognisko koronawirusa znów na weselu!

Jak podaje portal RMF24, koronawirusa wykryto na jednym z wesel, które miało miejsce 1 sierpnia w Rzeszowie. Na ten moment pozytywny test uzyskało 9 osób spośród weselników. 6 z nich pochodzi z Rzeszowa, a 3 z powiatu rzeszowskiego.

Na weselu obecne były 92 osoby, a także 2 osoby z obsługi sali. Obecnie wszyscy zostali skierowani na obowiązkową kwarantannę, a 28 spośród nich czeka obecnie na wyniki przeprowadzonych testów.

Wciąż napływają informacje o nowych zakażeniach!

Niestety, nie jest to jedyne duże ognisko wykryte w ostatnich dniach. Podobna sytuacja miała bowiem miejsce w Urzędzie Gminy w Dubiecku nieopodal Przemyśla. Tam pozytywne testy na koronawirusa uzyskało 11 osób. 5 z nich to pracownicy, natomiast 6 osób to osoby, które kontaktowały się z zakażonymi pracownikami.

Kolejne ognisko wykryto także w miejscowości Drohobyczka. Podczas rodzinnych uroczystości doszło do zakażenia 27 osób. Niestety dla dwóch z nich zakażenie okazało się być śmiertelne.

Wciąż obserwujemy wzrost liczby osób zakażonych koronawirusem. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 811 przypadkach i 14 zgonach. Od początku pandemii w naszym kraju na koronawirusa zachorowało 54487 osób, a 1844 spośród nich zmarło.

Pamiętajmy, że pandemia koronawirusa nadal trwa. Niezwykle ważne jest więc stosowanie się do obowązujących obostrzeń. Pamiętajmy o częstym myciu i dezynfekcji rąk, a także o noszeniu maseczek.

Jak informował portal "Życie": ILE KOSZTUJE PRACA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO? JASNOWIDZ ZDRADZA, ILE OTRZYMAŁ OD RODZINY PIOTRA WOŹNIAKA - STARAKA. TA KWOTA ZASKAKUJE

Przypomnij sobie: RATOWNICY MEDYCZNI NIE KRYJĄ OBURZENIA. KWOTA PODWYŻKI JAKĄ OTRZYMALI JEST PO PROSTU ŻENUJĄCA

Portal "Życie" pisał również: POLACY MUSZĄ SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI, POJAWIŁO SIĘ NOWE OGNISKO W JEDNYM Z SUPERMARKETÓW. SANEPID POSZUKUJE KLIENTÓW, MOGLI SIĘ ZARAZIĆ