Jak podaje "Pikio",

Poruszony wzruszającym momentem fotograf udostępnił zdjęcie na Facebooku mówiąc: „16 lat fotografii prasowej i wiele wojen. Mogę powiedzieć, że nie widziałem tego, co widziałem dzisiaj w rejonie Aszrafii, zwłaszcza przed szpitalem Al Roum”.

Niezwykła scena

Gdy katastroficzne filmy i zdjęcia z wybuchu w Bejrucie zalały platformy mediów społecznościowych, jedno zdjęcie pielęgniarki stojącej wysoko pośród całego chaosu kołyszącej troje noworodków stało się symbolem nadziei.

Zdjęcia zrobione w szpitalu w rejonie Aszrafii, po potężnej eksplozji, która przeszła przez obszary portowe stolicy Libanu, szybko opanowały internet, a ludzie opisali je jako „rozdzierające serce, ale pełne nadziei”.

"Cyknięte" przez libańskiego fotoreportera Bilala Jawicha w pobliżu epicentrum wybuchu zdjęcie, pokazało pielęgniarkę obejmującą trzy noworodki w ramionach podczas rozmowy telefonicznej z telefonu stacjonarnego, podczas gdy wokół widać potłuczone szkło i krew.

Poruszony wzruszającym momentem fotograf udostępnił zdjęcie na Facebooku

Poruszony mężczyzna napisał: „16 lat fotografii prasowej i mnóstwo wojen. Mogę powiedzieć, że nie widziałem tego, co widziałem dzisiaj w rejonie Aszrafii, zwłaszcza przed szpitalem Al Roum ”. Gdy wybuch poważnie uszkodził sieci komunikacyjne i elektryczność w mieście, mężczyzna dodał, że pielęgniarka na oddziale położniczym szpitala zachowała spokój i kontynuowała swoją pracę, aby uzyskać dodatkową pomoc, „trzymając troje noworodków, otoczoną dziesiątkami ciał i rannych”.

Zdjęcie zostało udostępnione na wielu platformach od Instagrama po Reddit, a szczególnie na Twitterze, gdzie niezidentyfikowana pielęgniarka została okrzyknięta przez ludzi na całym świecie „bohaterką” i „aniołem”. Wielu zastanawiało się również, jak zachowuje spokój i wychwalało ją za jej wysiłki na rzecz ochrony dzieci.

Co twoim zdaniem pomogło pielęgniarce zachować zimną krew?

O tym się mówi: Andrzej Duda pojawił się na jednym z wesel. Otrzymał zaproszenie w mediach społecznościowych. Jest komentarz pana młodego, co łączy go z prezydentem

Zerknij tutaj: Henryka Krzywonos i jej potężna emerytura. Czym się Polsce zasłużyła gdańska tramwajarka