Każdy z członków rodziny św. pamięci Pawła Królikowskiego stracił kogoś drogiego. Dzieci straciły ukochanego tatę, rodzeństwo pożegnało brata, a żona miłość swojego życia, ukochanego męża... "Pomponik" zwrócił uwagę na ważną rzecz. Rodzina aktora mocno się wspiera w tych trudnych chwilach, w których brakuje Pawła najbardziej.

"Najtrudniejsza rola w życiu"

YT

Tak nazwał pożegnanie starszego brata Rafał Królikowski. Jednak nie tylko dla niego to była najtrudniejsza rola życia. Zarówno żona, jak i syn Antek też parają się aktorstwem i dla nich także życie nigdy wcześniej nie napisało trudniejszej roli, niż ta na pogrzebie Pawła. Dzisiaj spędzają razem czas, pielęgnują rodzinne więzy oddając tym cześć Pawłowi i temu, czego ich wszystkich nauczył.

YT

"Cześć kochany bracie..." Słowa pożengania, jakie popłynęły z ust Rafała Królikowskiego mocno chwytają za serce.

"Pawka, nie umiem się z Tobą pożegnać, to chyba najtrudniejsza rola, jaką mi do tej pory życie powierzyło. Gdyby nie Ty, nie byłoby mnie tu, w Warszawie, w tym zawodzie. Całe swoje życie miałem starszego brata... Mogłem podejrzeć, jak wyglądają pierwsze randki, podkraść pierwszego papierosa, posłuchać Czesława Niemena, czy zespołu Queen na magnetofonie ZK 240.

Przecierałeś szlaki, pokazałeś mi, jak przytulić swoje dziecko, jak tworzyć rodzinę, dom, zawsze mogłem do Ciebie zadzwonić, poradzić się, zapytać jaki kupić samochód... Ty się na tym znałeś... Pływałeś po wzburzonym morzu, czasami sam wywoływałeś sztormy, po to, by dotrzeć do nowych lądów, nowych rozwiązań, nowych ludzi... [...]"

YT

Dzisiaj Rafał Królikowski opiekuje się rodziną kochanego starszego brata. Antek nie ukrywa ich wspólnych wyjazdów i spędzonego razem czasu. Na jego koncie na Instagramie można obejrzeć zdjęcia z ich górskich wyjazdów.

Króliki górskie w akcji 🐰🐰💚#familytime #króliki #rafałkrólikowski #antonikrólikowski #stryjekRafał

Instagram/antek.krolikowski

Jak podkreśla, ze stryjem Rafałem łączą go przede wszystkim relacje rodzinne.

Robi się gorąco na dworze królewskim: Księżna Kate i Książę William mają dość obecnej sytuacji. Czy sprawa rodziny królewskiej trafi do sądu

O tym pisaliśmy: Moja historia opowiada o tym, jak wyrzuciłam męża z życia w wieku 40 lat