Jest połowa października, a my możemy cieszyć się piękną, polską jesienią. I choć specyficzna pora roku przez wielu jest znienawidzona, chyba da się lubić. Chwytajcie każdą chwilę, bo taki stan rzeczy może potrwać już tylko chwilę.

Prognozy synoptyków nie napawają optymizmem. Dwudziestostopniowe temperatury, którymi możemy obecnie się cieszyć, lada dzień mogą oscylować koło zera stopni Celsjusza. Zapowiadane są również pierwsze opady śniegu.

Nad Polskę wciąż napływają śródziemnomorskie, ciepłe masy powietrza. To dzięki nim termometry pokazują ponad 20 stopni na plusie.

Jednak znad Morza Śródziemnego zbliżają się również niże, które skutkować będą obniżeniem temperatury na przełomie października i listopada oraz silne opady.

Fascynaci meteorologii przewidują intensywne opady śniegu spowodowane masami powietrza z północy.

– Opady śniegu w listopadzie są jak najbardziej prawdopodobne nie tylko na obszarach górskich. Kilka ostrzejszych epizodów jest możliwych, ale nie da się obecnie przewidzieć, kiedy dokładnie one wystąpią. Zimne masy powietrza okresami będą dawać się we znaki, dlatego ujemne temperatury nie będą niczym nadzwyczajnym, zwłaszcza nocami i w porze porannej – możemy przeczytać w serwisie fanipogody.pl.

Może Cię zainteresuje: RZEKA ZOSTAŁA SKAŻONA OLEJEM! POWAŻNA USTERKA W OSTROŁĘCKIEJ ELEKTROWNI!

Zobacz także: JECHAŁ POD PRĄD DROGĄ EKSPRESOWĄ… PRZEZ 100 KILOMETRÓW!

Źródło: „natemat.pl’