Zatkane pory oraz trądzik to nie tylko problemy nastolatków. Kłopoty z cerą mają nawet dojrzałe osoby. Często mimo wielu starań nie udaje się uzyskać pięknej, gładkiej cery. Przyczyń może być wiele, jednak okazuje się, że to w dużej mierze nasze nawyki mają wpływ na kondycję skóry.

Odpowiednie nawodnienie, zbilansowana, zdrowa dieta oraz codzienna pielęgnacja to trzy warunki ładnie wyglądającej cery. Ale co zrobić, gdy mimo tego, cera wciąż jest daleka od ideału?

Wówczas konieczne są badania. Tylko wizyta u dermatologa, poprzedzona odpowiednimi badaniami przyniesie odpowiedź na nurtujące nas pytanie. Z kolei, jeśli nawet wizyta u specjalisty od skóry nie pomaga, wtedy trzeba szukać przyczyny gdzie indziej, wykonując serie zalecanych badań.

Aby cieszyć się gładką cerą koniecznie zrezygnuj z tych nawyków!

Zanim jednak zdecydujemy się na leczenie farmakologiczne, warto przyjrzeć się swoim codziennym nawykom. Często to właśnie one są przyczyną widocznych zaskórników oraz pryszczy.

Palenie papierosów

Nie od dziś wiadomo, że palenie szkodzi. Nawyk ten negatywnie wpływa na zdrowie całego organizmu, w tym także kondycji cery. Ci, którzy regularnie palą są częściej narażeni na trądzik niż ci, którzy z używek rezygnują.

Picie alkoholu

Na stan naszej cery wpływ ma również alkohol. Wiele osób mających cerę problematyczną zgodnie twierdzi, że to wypicie, nawet małej ilości alkoholu, odbija się na ich wyglądzie. Jeśli więc zależy nam na gładkiej buzi może warto odmówić sobie kieliszka wina?

Dotykanie twarzy

Jeśli nie jest to koniecznie, lepiej cery nie dotykać. Na naszych dłoniach znajdują się niezliczone ilości bakterii, dlatego dotykając twarzy przenosimy alergeny i inne zanieczyszczenia, które zapychają pory.

To sama sytuacja odnosi się do rozmowy przez telefon, który dotyka naszych policzków. Komórki są bowiem siedliskami bakterii. Dobrym rozwiązaniem jest więc zestaw głośnomówiący lub video rozmowa.

Noszenie makijażu podczas treningu

Największe znaczenie ma pielęgnacja. Pierwszym najistotniejszym krokiem w niej jest demakijaż. Odpowiednie oczyszczenie skóry i pozbycie się kosmetyków jest kluczem do sukcesu. Zwłaszcza, że w trakcie całego dnia na naszej twarzy zbiera się mnóstwo zanieczyszczeń.

Najgorszą rzeczą jaką możemy zafundować naszej cerze jest trening w pełnym makijażu. Podczas wysiłku pocimy się, a makijaż na naszej twarzy blokuje ten proces. Przez co pojawiają się zaskórniki i zaczerwienienia.

Wyciskanie

Pozbywanie się zaskórników przez wyciskanie nie przynosi efektów. Wręcz przeciwnie, takie działanie pogarsza stan cery. Podrażniona skóra jest bardziej podatna na stany zapalne, przez co zamiast oczyszczać cerę na nową ją zapychamy.

Zastosowanie tych prostych zasad ma duży wpływ na kondycję cery. I choć wiadomo, iż trądziku nie jesteśmy w stanie pozbyć się od razu, systematycznie unikanie tych nawyków znacznie wpłynie na nasz wygląd.

Warto sobie przypomnieć...GENIALNY SPOSÓB NA SUCHĄ SKÓRĘ NA ŁOKCIACH. EFEKTY SĄ NIEMAL NATYCHMIAST ODCZUWALNE

Portal "Życie" pisał: JOLANTA KWAŚNIEWSKA NIE WYGLĄDA NA SWÓJ WIEK. POZNAJ JEJ SEKRET NA ZACHOWANIE DOBREJ FORMY

Informował również...NIEZAWODNY SPOSÓB NA GŁADKIE STOPY. WYSTARCZY SIĘGNĄĆ DO LODÓWKI