Nie spiesz się. W końcu istnieje jeden bardzo poważny powód, dla którego nie pomagam mojej żonie i nigdy nie zamierzam tego robić.

Przyszedł do mnie przyjaciel na filiżankę herbaty, usiedliśmy w kuchni i rozmawialiśmy o życiu. Podczas rozmowy wstałem i powiedziałem: „Teraz umyję naczynia i wrócę”.

Mój przyjaciel spojrzał na mnie, jakbym poinformował, że jestem nieobecny przy budowie rakiety kosmicznej. Z całkowitym zmieszaniem i podziwem w swoim głosie powiedział: „Cieszę się, że pomagasz swojej żonie.

Nie pomagam kopać, bo pomogłem jej kilka razy, a ona nawet mnie nie chwali. „W zeszłym tygodniu umyłem podłogę i ani słowa wdzięczności”.

Wróciłem na swoje miejsce, usiadłem obok niego i wyjaśniłem, że nie pomagam żonie. Moja żona nie potrzebuje asystenta, potrzebuje partnera. Jestem jej partnerem w domu i pełnimy różne funkcje w tym partnerstwie, ale robienie prac domowych nie jest „pomocą”.

Nie pomagam mojej żonie posprzątać domu, ponieważ ja również mieszkam w tym domu i muszę go również posprzątać.

Nie pomagam mojej żonie gotować, ponieważ chcę jeść, a także muszę gotować.

Nie pomagam mojej żonie zmywać naczynia po obiedzie, ponieważ ja również z nich korzystałem.

Nie pomagam mojej żonie z jej dziećmi, ponieważ są to moje dzieci, a moim obowiązkiem jest być jego ojcem.

Nie pomagam mojej żonie prać, wieszać i składać ubrania, ponieważ są to zarówno moje ubrania, jak i ubrania moich dzieci.

Nie jestem asystentką w tym domu, jestem częścią tego domu. Co do pochwały, zapytałem mojego rozmówcę, kiedy ostatni raz po tym, jak jego żona posprzątała dom, umyła ubrania, zmieniła pościel, odkupiła dzieci, przygotowała jedzenie, załatwiła coś, czy jej podziękował?

Ale dziękował nie tak, ale z uczuciem: „Łał, kochanie! Jesteś niesamowity! ”

Czy to nie wydaje ci się absurdalne? Czy to nie dziwne, że kiedy raz w życiu umyłeś podłogę, oczekujesz specjalnego trofeum za swoje zasługi? Dlaczego Myślałeś o tym, kolego?

Być może zbytnio lubisz tę „kulturę macho”, która uważa, że ​​wszystkie prace domowe są jej dziełem.

Być może kiedyś nauczono Cię, że wszystko to dzieje się samo, że nie musisz się męczyć? Cóż, więc wychwalaj ją tak, jak chciałeś być chwalony, w tych samych słowach iz takim samym uczuciem.

Pomóż jej, bądź prawdziwym towarzyszem, a nie gościem, który przychodzi do tego domu, aby zjeść, spać, wziąć prysznic i zaspokoić jej potrzeby. Bądź w domu! W domu

Prawdziwe zmiany w społeczeństwie zaczynają się od naszych domów. Naucz swoje dzieci prawdziwych związków partnerskich!

Przypomnij sobie TVP PODJĘŁA DECYZJĘ W SPRAWIE NASTĘPNEGO SEZONU „OJCA MATEUSZA”. CZY NADAL BĘDZIEMY OGLĄDAĆ ARTURA ŻMIJEWSKIEGO

Jak informował portal „Zycie” MAGDA GESSLER POKAZAŁA SIĘ BEZ DOCZEPIANYCH LOKÓW. JAK WYGLĄDA GWIAZDA "KUCHENNYCH REWOLUCJI" BEZ MAKIJAŻU

Zycie pisał również o ZNALEZIONO NOWY SPOSÓB NA OMINIĘCIE ZAKAZU HANDLU. CZY TO OZNACZA, ŻE KOLEJNE SKLEPY BĘDĄ CZYNNE W NIEDZIELE