Jak przypomina portal "Pomponik", w piątek 17 czerwca wystartuje 59. Krajowy Festiwal Piosenki w Opolu. W wieloletniej historii konkursu, doszło do wielu zaskakujących wydarzeń i wpadek, których trudno uniknąć w programach na żywo.
Niezapomniane chwile w Opolu
Pierwszy opolski festiwal odbył się w 1963 roku, a jedynym rokiem, w którym go zabrakło, był 1982 rok. Występy na opolskiej scenie stały się dla wielu gwiazd przepustką do sławy i popularności. Odbywający się co rok festiwal przyciąga na scenę największe gwiazdy, a na widownię i przed telewizory miliony widzów.
W wieloletniej historii festiwalu nie obyło się bez wpadek, czy niespodziewanych wydarzeń. W 1980 roku doszło do niespodziewanego przerwania transmisji. Wszystkiemu winna była cenzura. Władze ze względu na cenzurę nie wyemitowały piosenki Jacka Kaczmarskiego pt. "Obława". Zdarzały się również opóźnienia, z powodu odbywających się równolegle meczy polskiej reprezentacji.
59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu
W tym roku widzowie będą mieli okazję zobaczyć dwa nieodłączne elementy opolskiego festiwalu. Mowa o koncertach zatytułowanych "Debiuty" i "Premiery". W Opolu swoje 25-lecie działalności artystycznej będzie świętowała Justyna Steczkowska. Warto przypomnieć, że to właśnie tu artystka debiutowała.
Wiele emocji w tym roku budzi fakt, że w roli prowadzących pojawiają się Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek. Osoba związana z TVP zdradziła, że zdecydowano się postawić na ten duet, bo świetnie się rozumieją i dogadują.
Będziecie oglądać startujący już dziś opolski festiwal?
To też może cię zainteresować: Julia Wróblewska zaczęła całkowicie nowe życie po wielomiesięcznej terapii. Aktorka „M jak Miłość” zdecydowała pójść zupełnie inną drogą. Co dziś robi
Zobacz, o cym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Turyści wypoczywający nad morzem nie kryją obaw. Plaga owadów opanowała letnie kurorty. Czy mamy powody do obaw