Dziś 27 lutego w mediach pojawiła się wstrząsająca wiadomość. Zmagający się z chorobą znany i ceniony aktor Paweł Królikowski zmarł. Miał 58 lat.

Aktor Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 nad ranem. Od wielu lat zmagał się z chorobą neurologiczną. Tuz przed Bożym Narodzeniem Paweł Królikowski trafił do szpitala, gdzie przebywał aż po dziś dzień.

Paweł Królikowski zrezygnował z funkcji prezesa ZAPS

Ostatnio w mediach pojawiała się wiadomość, że Paweł Królikowski zrezygnował z funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Jak dziś wiadomo razem z aktorem z ZASP odeszła także Małgorzata Kożuchowska.

Na oficjalnej stronie ZAPS pojawił się następujący komunikat

W związku z rezygnacją Pawła Królikowskiego z funkcji prezesa oraz Małgorzaty Kożuchowskiej z funkcji wiceprezes Związku Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenia, członkowie Zarządu Głównego ZASP na posiedzeniu w dniu 25 lutego 2020 roku, zgodnie ze Statutem Stowarzyszenia spośród dotychczasowego składu Zarządu Głównego, do grona którego dołączyli: Piotr Bogusław Jędrzejczak i Ryszard Rembiszewski, wybrali prezesa i wiceprezesa. Prezesem został Krzysztof Szuster, a wiceprezesem Krzysztof Górecki”

- brzmi komunikat Zarządu Głównego ZASP.

Jak już teraz wiadomo prawdopodobnie głównym powodem odejścia Pawła Królikowskiego z zarządu, był jego slaby stan zdrowotny. Miejsce aktora zajął Krzysztof Szuster.

Jaka była ostatnia rola Pawła Królikowskiego?

Chwilę przed tym, jak aktor znalazł się w szpitalu, zagrał w projekcie „Artyści dla Skolimowa”. Paweł Królikowski, który był ówczesnym prezesem Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, chętnie aktywnie uczestniczył w wielu inicjatywach.

Jedną z nich była właśnie rola w teledysku do piosenki "Jest taki dom". Zobaczcie sami:

Przypomnij sobie o… : POLSKA. 20 DZIECI I 6 DOROSŁYCH POD NADZOREM EPIDEMIOLOGICZNYM. WSZYSCY WRÓCILI Z WYCIECZKI Z WŁOCH

Jak informował portal Życie: NAJWAŻNIEJSZE ROLE PAWŁA KRÓLIKOWSKIEGO. WSPOMNIENIE AKTORA