Nie ma już z nami Pawła Królikowskiego. Aktor odszedł dziś nad ranem po długim okresie zmagań z choroba neurologiczną. W tym pełnym zadumy dniu, postanowiliśmy wspomnieć pamięć o tym znanym i lubianym aktorze, przyglądając się jego najważniejszych rolom aktorskim.

Paweł Królikowski i jego najpopularniejsze role aktorskie

Rolą, która przyniosła zmarłemu Pawłowi Królikowskiemu największą popularność, była ta, w której aktor wcielił się w postać „Kusego” czyli Jakuba Sokołowskiego w popularnym, emitowanym w Telewizji Polskiej serialu pt. „Ranczo”.

Oprócz roli w „Ranczu”, za którą pokochały go miliony Polaków, Królikowski zagrał także z rolę kilku funkcjonariuszy, których odgrywał w paru znanych produkcjach takich jak np. "Pitbull, "Instynkt" i "Belfer".

Paweł Królikowski pojawił się także w innych znanych polskich serialach takich jak np. „Przyjaciółki” – serialu emitowanym przez telewizje Polsat oraz "Na dobre i na złe", które można oglądać na telewizyjnej Dwójce.

Oprócz tego Pawła Królikowskiego mogliśmy oglądać także w "Drugiej szansie, "Sługach wojny" czy niegdyś popularnych „Szpilkach na Giewoncie". Dodatkowo aktor zagrał także w "To nie koniec świata", "Przystań" i "M jak miłość".

Swój debiut Paweł Królikowski miał w 1983 roku, kiedy to wcielił się w rolę chirurga w „Dniu kolibra”.

Przypomnij sobie o… ABONAMENT RTV. KONTROLE BĘDĄ NA PORZĄDKU DZIENNYM, A ZA BRAK OPŁAT GROŻĄ SUROWE KARY

Jak informował portal Życie: POLSKA. 20 DZIECI I 6 DOROSŁYCH POD NADZOREM EPIDEMIOLOGICZNYM. WSZYSCY WRÓCILI Z WYCIECZKI Z WŁOCH