TVP zdementowało pogłoski, jakoby ceremonia wręczenia Nobla Oldze Tokarczuk miała nie być emitowana w Telewizji Polskiej.

„Szanowna pani, na jakiej podstawie twierdzi pani, że telewizja publiczna odmawia transmisji? Informuję, że ceremonia wręczenia nagrody Nobla Oldze Tokarczuk odbędzie się we wtorek, 10 grudnia. Zapraszam na relację z tego wydarzenia do TVP Info” – podkreślił szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Jarosław Olechowski, na swoim Twitterze. Ta informacja jest odpowiedzią na wpis Joanny Muchy.

„Telewizja (podobno) Polska, która odmawia transmisji z uroczystości wręczenia Nagrody Nobla Polce Oldze Tokarczuk. Coraz bardziej w przymiotniku "publiczna” oddala się od opinii publicznej. Coraz bliżej jej do publicznego domu” – pisała wcześniej Joanna Mucha.

„Warto dodać, że relacja była zaplanowana, zanim ktokolwiek zaczął szerzyć fake newsa o braku transmisji. Redakcja poprosiła mnie o wyjazd do Sztokholmu na początku minionego tygodnia” – skomentował Cezary „Trotyl” Gmyz.

Olga Tokarczuk, polska laureatka literackiego Nobla za 2018 rok, w sobotę miała swoją mowę w Sztokholmie. Nosiła ona tytuł „Czuły narrator”. Wspominała o obecnym chaosie informacyjnym, a także minusach powszechnego dostępu do wiedzy, o serialach i tym, jaką rolę pełni obecnie literatura.

Żadna telewizyjna stacja, w tym także TVP, nie transmitowała przemowy Polki. W zamian za to TVP emitowało materiał „Miliony z warszawskiego ratusza dla organizacji promujących m.in. dewiacje seksualne, narkotyki i prostytucje”.

Gdy pojawiły się plotki, że TVP nie wyemituje wręczenia Nobla pisarce, redakcja „Newsweek Polska” wystosowała petycję i zaczęła zbierać podpisy. Akcję rozpowszechniały m.in. Maja Ostaszewska i Agnieszka Holland, a oburzenia całą sytuacją nie krył również Tomasz Lis.

Przypomnij sobie o… AGNIESZKA KACZOROWSKA POKAZUJE ZDJĘCIA Z SYPIALNI. WIERZY, ŻE TERAZ SPEŁNI SIĘ JEJ MARZENIE

Jak informował portal Życie: NIEZWYKŁE ODKRYCIE WE WROCŁAWIU, ZNALEZIONO PIERWSZY POWOJENNY POLSKI FILM

Portal Życie pisał również o… NIE MA JUŻ Z NAMI HANNY POLK, POLSKIEJ AKTORKI, KTÓRĄ ZNALIŚMY PRZEDE WSZYSTKIM Z SERIALU "KLAN"