Moi Drodzy, to smutny dla mojej rodziny fakt. W wieku 56 lat, dnia 4 grudnia 2019 roku odeszła nagle od nas moja jedyna siostra Hanna Wrycza-Kurkowska zawodowo znana jako Hanna Polk. Nie znamy jeszcze daty pogrzebu. O tej dacie powiadomię trochę później w klepsydrach i nekrologu oraz tu na fb. Dziękujemy za złożone nam wyrazy współczucia - napisała siostra aktorki na Facbooku

Hanna Polk miała 56 lat. Jak podała jej siostra, aktorka zmarła 4 grudnia, ale dopiero teraz dotarły informacje o jej odejściu. Na ekranie wystąpiła po raz pierwszy w 1985 roku, jej ostatnia rola serialowa była w hitowym serialu TVP.

Mężem polskiej aktorki był Piotr Polk, aktor, którego znamy przede wszystkim z dubbingu wielu wysokobudżetowych produkcji (m.in. Harrym Potterze czy Gwiezdnych Wojnach). Para poznała się na studiach i niedługo potem wzięli ślub. Niestety, rozwiedli się w 1990 roku. Później aktorka poślubiła Marka Kurkowskiego, który zmarł w 2010 roku.

Hanna Polka studiowała na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Studia ukończyła 1986 roku, ale już rok wcześniej zadebiutowała na deskach teatru w sztuce Maria i Woyzeck. W tym samym roku zaczęła karierę w filmie, dzięki roli epizodycznej w filmie "Żuraw i Czapla".

Hanna Polk zagrała w takich prdukcjach jak Tadeusza Konwickiego "Lawa" z 1989 roku, który był inspirowany "Dziadami" Adama Mickiewicza, serialach, takich jak "Klan" czy "Na Wspólnej". Jej ostatnia rola w serialu została odegrana w 2010 roku, w "Ojcu Mateuszu". Ponadto w 2016 roku, zagrała sekretarkę w "Powidokach".

Warto sobie przypomnieć: POPULARNA AKTORKA MOCNO SIĘ ZDZIWIŁA W TRAKCIE ZAKUPÓW W LIDLU. RATOWAĆ JĄ MUSIAŁ OBCY MĘŻCZYZNA

Portal "Życie" pisał: AKTORKA ZNANA Z KLANU WYDAŁA KSIĄŻKĘ. ZBYT DUŻEGO ZAINTERSOWANIA FANÓW JEDNAK NIE WZBUDZIŁA

Portal "Życie" pisał również o: KRZYSZTOF RUTKOWSKI POKAZAŁ JAK MIESZKA. JEGO DOM JEST OGROMNY