Kalina Jędrusik to gwiazda polskiego kina. Aktorka była uznawana za ikonę kobiecości i porównywana do Marilyn Monroe. Największą popularność przyniosły jej występy u boku Kabaretu Starszych Panów oraz kreacje filmowe m. in. w "Lekarstwie na miłość" oraz "Lalce". 

Aktorka całe życie poświęciła występom w teatrze oraz telewizji. O jej karierze wiadomo wiele, jednak życie prywatne gwiazdy wciąż skrywa wiele tajemnic.

Kalina Jędrusik była córką senatora RP - Henryka Jędrusika, od najmłodszych lat więc obracała się w gronie inteligencji. Kolejnym istotnym mężczyzną w życiu gwiazdy był Stanisław Dygat, jej mąż.

Po śmierci pisarza jedyną miłością aktorki pozostały koty, którymi opiekowała się w swoim mieszkaniu na Żoliborzu. Gwiazda zmarła na skutek ataku astmy oskrzelowej na tle uczulenia  na sierść w 1991 roku.

Wielu mówi, że to właśnie Stanisław Dygat wykreował Jędrusik na Marilyn Monroe. To przy jego boku stawała się prawdziwą seksbombą.  Od 1955 roku o ich związku dyskutowali wszyscy. Skandale wywoływały burzliwe relacje między małżonkami.

Ich związek aktorka wspominała tak:

"Przeżyłam kilka szalonych romansów, niedużo. No, kiedyś policzyłam - pięć. To wcale nie jest dużo na całe życie. Nie umiałam ich ukryć - żer dla legendy.

I jeżeli ktoś "życzliwy" opowiedział mężowi o mojej nowej fascynacji innym mężczyzną, on mawiał swoim cudownym wolterowskim "r": "Gdyby ona była panienką na poczcie przyklejającą znaczki, to być może nie byłyby jej potrzebne takie fascynacje. Kalina jest wielką aktorką i potrzebne jej są niezwykłe, cudowne momenty."

Jakie jeszcze tajemnice skrywała aktorka?

Kolejnym sekretem aktorki było jej uzależnienie od alkoholu. Alkohol sprawiał, że stawała się inną osobą.

Ponadto, okazało się też, że podczas pracy w Teatrze Wybrzeże aktorka zaszła w ciążę. Dziecko nie przeżyło porodu. Niestety, wpłynęło to później na to, że Jędrusik nie mogła mieć dzieci.

Ciekawym epizodem w życiu Kaliny Jędrusik była także teatralna rola kochanki Jana Kobuszewskiego w "Ewa chce spać". Występ miał przynieść jej ogromną sławę, ponieważ miała zagrać w nim główną rolę. Niestety, nie otrzymała jej.

Przypominamy...HISTORIA EUGENIUSZA BODO, ARTYSTY, Z KTÓRYM ŚWIAT NIGDY SIĘ NIE POŻEGNAŁ. DZIENNIKARZE WSKAZUJĄ NA NOWE FAKTY

Informowaliśmy też o: NOWE FAKTY DOTYCZĄCE ŻYCIA KORY. SEKRETY GWIAZDY ZDRADZIŁA JEJ SIOSTRA

Portal "Życie" pisał... BARBARA KURDEJ-SZATAN POD WPŁYWEM NAGRAŁA RELACJĘ. TEN FILMIK STAŁ SIĘ HITEM [WIDEO]