Dziennikarka Kinga Rusin znana jest z tego, że w sieci propaguje zdrowy styl życia oraz zachęca do walki o poprawę środowiska. W ostatnim wpisie na portalu społecznościowym zaapelowała do internautów, w związku ze zbliżającym się 1 listopada. 

Kinga Rusin nie boi się zabierać głosu w sprawach publicznych. Często odważnie demonstruje proekologiczne poglądy i walczy o prawa zwierząt. Ponadto, jest właścicielką marki kosmetyków, w których skład wchodzą wyłącznie przyjazne dla środowiska składniki.

Tym razem, dziennikarka postanowiła skomentować zbliżające się Święto Zmarłych. Mianowicie, jej oburzenie wywołała ostatnia wizyta na cmentarzu. Opublikowany, tego samego dnia, wpis ponownie odnosił się do walki o środowisko.

Prezenterka poprosiła internautów, aby nawet w trakcie Wszystkich Świętych pamiętali o naszej planecie. Apel kobiety odniósł się szczególnie do używania plastikowych wiązanek i dekoracji. Rusin argumentowała swoje zdanie, nie tylko dobrem środowiska, ale także estetyką.

Jej zdaniem sztuczne kwiaty nie prezentują się dobrze. Zachęcała do tego, by zainwestować w żywe wiązanki. Dla Rusin to nie tylko wyraz szacunku dla zmarłego, ale także dla natury.

„Te sztuczne kwiaty przyjeżdżają do nas najczęściej z Chin, gdzie produkowane są w toksycznych warunkach, byle szybko, byle tanio bez żadnych norm. To kompletnie niepotrzebna rzecz! W Polsce hodujemy przepiękne chryzantemy, wrzosy, anturium, róże. Mieliśmy słoneczny i ciepły październik, a więc ceny naturalnych kwiatów będą przystępne. Będą wyglądać przepięknie, a kiedy zwiędną ulegną biodegradacji, niczego nie zatruwając. Wspominając naszych najbliższych, którzy odeszli nie zapominajmy o tych, którzy mają jeszcze przyjść na ten świat”

Opublikowane zdjęcie i słowa dziennikarki, błyskawicznie wywołały reakcję internautów. Jedni popierali postawę Rusin, zgadzając się z tezą, iż sztuczne ozdoby są po prostu „tandetne”. Inni z kolei, zwracali uwagę na trwałość sztucznych kwiatów oraz na to, że takie bukiety również są atrakcyjne.

„A mnie się te sztuczne kwiaty podobają. I pół roku spokojnie wytrzymują. Świeże kwiaty trzeba by zmieniać co 2 tygodnie, nie każdy może tak często jeździć na cmentarz. A tak to będą stały zeschłe. Poza tym są w plastikowej doniczce i tak.” – tak brzmiał jeden z komentarzy.

Wszyscy są jednak zgodni, co do tego, że tony śmieci zalegające cmentarze, z pewnością nie wyglądają estetycznie.

Dowiedz się więcej o życiu Kingi Rusin: KINGA RUSIN ZACHWYCA SWOIM STYLEM! A JESZCZE KILKA LAT TEMU BYŁA NAJGORZEJ UBRANĄ GWIAZDĄ! [ZDJĘCIA]

Chcesz wiedzieć więcej o gwiazdach? Przeczytaj ten artykuł: BYŁA PARTNERKA HUBERTA URBAŃSKIEGO PO RAZ PIERWSZY POKAZAŁA SIĘ PUBLICZNIE Z NOWYM MĘŻEM

Weronika Wojciechowska