Popularny serwis rezerwacyjny Booking przygotował listę 10 miast, które według analizy trendów mogą stać się najczęściej wybieranymi kierunkami turystycznymi w 2020 roku. Wśród nich znalazło się jedno miejsce na mapie Polski.

Przygotowana przez Booking analiza wykazała, że podróżnicy z całego świata oczekują odwiedzin miejsc, które zapewnią im nowe, nieznane do tej pory doświadczenia i przeżycia. Pozwoliło to wytypować listę 10 miast, które teoretycznie nie są najbardziej popularnymi kierunkami, ale w zgodzie z analizą będą w zupełności odpowiadały oczekiwaniom turystów. Autorzy raportu uważają, że nieustannie zmieniająca się i ewoluująca rzeczywistości będzie sprzyjać poznawaniu świata i jego nieoczywistych zakątków.

Które miejsca warto odwiedzić w 2020 roku?

Gżira (Malta)

Miasto położone w północno-wschodniej części kraju. Popularność zyskuje głównie dzięki przepięknym widokom na stolicę, Vallettę i port Marsamxett. W ostatnich latach wiele zabytkowych budynków zostało zastąpionych nowymi, luksusowymi blokami. Mimo to, w mieście wciąż można odnaleźć wiele tradycyjnych domów z typowymi dla tego kraju balkonami, dodającymi uroku całej okolicy.

Ninh Bình (Wietnam)

Turyści, którzy nie chcą decydować się na duży tłok charakterystyczny dla miejscowości Ha Long Bay, z pewnością mogą wybrać Ninh Bình. Miasto to znajduje się również na drodze z Hanoi do Ho Chi Minh City i może stanowić świetną alternatywę na przystanek. Znajduje się tam największa w całym kraju pagoda, a także wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO groty Trang An.

Salta (Argentyna)

Stolica prowinicji o tej samej nazwie, nazywanej jedną z najpiękniejszych w całym kraju. Nieduże miasteczko, słynące ze świetnie zachowanych zabytków, pełne jest urokliwych zakątków i miejsc pamiętających czasy kolonialne. W niedalekiej okolicy znajdują się zamglone lasy Parku Narodowego El Rey czy masyw górski Serrania de Calilegua, wręcz obsiany kanionami i cudownymi pagórkami.

Seogwipo (Korea Południowa)

Miasto znajdujące się na wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO wulkanicznej wyspie Czedżu. Jego główną cechą jest prężnie działający port, zaś pod kątem geograficznym, turyści znajdą w nim pełne spektrum – od krystalicznie czystej, idealnej do nurkowania wody, po szlaki górskie, będące świetną opcją dla wielbiących górską turystykę.

Dźodhpur (Indie)

Podróżnicy wielbiący pałace, kościoły i świątynie mogą udać się na indyjską pustynię Thar w Radżastanie, a dokładniej do miejscowości Dźodhpur. Najlepszym uzupełnieniem wycieczki do tego miejsca jest widok na tysiące pomalowanych na niebiesko domów, które zagwarantowały miastu przydomek Blue City.

Świnoujście (Polska)

Od kilku wieków uważane za cenione uzdrowisko. Najwięcej walorów turystycznych tego polskiego miasta przypisuje się jego historii – niegdyś było potężną twierdzą, a sił nabierali tam między innymi Wilhelm II czy Lew Tołstoj. Najlepiej zachowaną pamiątką z dawnych czasów jest fort nadbrzeżny i podziemne miasto, które funkcjonowało w czasach zimnej wojny.

Takamatsu (Japonia)

Stolica najmniejszej prefektury w kraju, Kagawy. Obecnie miasto odznacza się prężnie działającym portem rybackim, który niegdyś stanowił główną drogę dojazdową do wyspy Shikoku. W myśl jego historii, Takamatsu kontrolowane było przez klan Matsudaira, odpowiedzialny za utworzenie jednej z największych atrakcji turystycznych tego miejsca, czyli ogrodu Ritsurin Koen.

San Juan (Portoryko)

Najczęstszym kierunkiem turystycznym stolicy Portoryko jest Stare Miasto, które od niemal 40 lat znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Turyści najczęściej zachwycają się idealnie zachowanymi zabytkami, licznymi zamkami i fortecami, jak również muzeami i restauracjami.

Žabljak (Czarnogóra)

Kolejne z miejsc preferowanych dla osób, które chcą odciąć się od cywilizacji. To miasto położone w północnej części kraju, w centrum górskiego regionu Durmitor oferuje przyjezdnym szereg atrakcji, nie tylko zimowych. Wartym uwagi są Park Narodowy Durmitor, Jezioro Czarne czy most Djurdjevica Tara.

Erywań (Armenia)

Według teorii mieszkańców, ich miasto zostało założone wcześniej, niż Rzym. To prawda, bowiem Erywań pochodzi z 782 roku p.n.e. (stolica Włoch – z 753 roku p.n.e.). Swoją wyjątkowość Erywań zawdzięcza różowej barwie, a to za sprawą tufu, czyli popiołu wulkanicznego, który był podstawą dla wielu budowli w mieście.

Zobacz także: WAŻĄ SIĘ LOSY POLAKÓW ZA GRANICĄ. PREMIER MUSI PODJĄĆ KLUCZOWĄ DECYZJĘ!

Pisaliśmy również o: POLKA NA SYBERII.JAK SIĘ ŻYJE W MIEJSCU, GDZIE TEMPERATURA LATEM OSIĄGA 40 ST. C, A ZIMĄ SPADA NAWET DO -60 ST. C

Źródło: „Onet.pl”