Ostatnio we włoskich mediach pojawiła się nietypowa informacja. Twarze całe świata po raz kolejny zwróciły się w stronę Jana Pawła II. Wszystko za sprawą jego biologicznych rodziców. Jakie kroki, w odpowiedzi na pomysł polskiego episkopatu, podejmie Watykan?

Chodzi o pomysł beatyfikacji rodziców Karola Wojtyły. Idea ta spotkała się z aprobatą wśród polskiego episkopatu, a jej głównym pomysłodawcą jest kardynał Stanisław Dziwisz.

Polski Kościół jest zgodny, co do tego, że rodzice polskiego papieża zasługują na uznanie za błogosławione, a w przyszłości nawet za święte.

Zobacz także: BŁASZCZYKOWSKI ODEBRAŁ KOLEJNĄ NAGRODĘ! TYM RAZEM NA… GALI „NAUCZYCIELA ROKU!”

W 2011 roku, sam Jan Paweł II został błogosławionym kościoła katolickiego, a 3 lata później został ogłoszony świętym. Za życia papież często wspominał rodziców, zaznaczając, że mieli oni duży wpływ na podejmowane przez niego decyzje.

Czy jego rodzice także zostaną świętymi?

Proces beatyfikacyjny nie jest łatwy. Wymaga dokładnej analizy życiorysów i działalności osób, mających zostać w przyszłości świętymi.Rozpoczęcie postępowania beatyfikacyjnego jest jednocześnie prośbą o wszczęcie procesu na szczeblu diecezjalnym. Zgodę na to musi wyrazić Watykan, bazując na odpowiednich dowodach.

Archidiecezja krakowska powinna zająć się teraz udowodnieniem i udokumentowaniem heroiczności cnót Sługi Bożego. W tym przypadku proces dotyczy zarówno matki, jak i ojca polskiego papieża.

Zobacz także: KTO ZAPŁACI ZA NIEODEBRANE AWIZO? KONSEKWENCJE PORZUCONEJ PACZKI

Istotne jest także uznanie, że za wstawiennictwem danego Sługi dokonano cudu. Dodatkowo owy cud musiałby się zdarzyć już po śmierci potencjalnych kandydatów do beatyfikacji.

Źródło: „Pikio.pl”