We wtorek na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala „Nauczyciel Roku 2019”, na której Błaszczykowski dostał szczególne wyróżnienie. Działania charytatywne piłkarza zostały nagrodzone odznaką „Przyjaciel Szkoły”.

Warto dodać, że „Nauczycielką Roku” została Zyta Czechowska, która jest pedagogiem specjalnym w Zespole Szkół Specjalnych z Kowanówka.

Zobacz także: LEWANDOWSKA ZASKOCZYŁA FANÓW. ZANIEMÓWILI PO OBEJRZENIU TEJ FOTKI!

Jakub Błaszczykowski jest znanym piłkarzem na cały świat. W Polsce m.in. jako założyciel Fundacji Ludzki Gest, której celem jest kreowanie pozytywnych postaw młodzieży, wspieranie rozwoju edukacyjnego i fizycznego.

Przyznaną nagrodę Błaszczykowski odebrał osobiście. Zaznaczył też, że wiele zawdzięcza dziennikarce Małgorzacie Domagalik, która nakłoniła piłkarza do założenia Fundacji. Błaszczykowski dodał, że jest to także zasługa jego brata Dawida.

– „To dla mnie ogromne wyróżnienie. Jest to dla nas wszystkich zaszczyt. Dlaczego mówię wszystkich? Bo do tego sukcesu przyczyniło się wiele osób, nie można o tym zapomnieć. Myślę tutaj o Dawidzie Błaszczykowskim i Małgosi Domagalik (…), o fundacji Dominiki Kulczyk (…). Gdybym mógł tę statuetkę rozkruszyć, to każdy dostałby po kawałku, bo każda z tych osób zasłużyła na nią tak samo, jak ja” – przyznał Jakub Błaszczykowski.

Zobacz także: INTERNAUCI ZACHWYCENI POLSKĄ PIOSENKĄ NA EUROWIZJĘ. VIKI WYGRA TĘ EDYCJĘ?

– „Życia uczy nas to, przez co przechodzimy, nasze przeżycia i ludzie, których spotykamy po drodze. Ja takich ludzi spotkałem, spotkałem wielu nauczycieli, którzy nauczyli mnie wiele w życiu. Myślę, że w jakimś stopniu odpłaciłem się za to, że byłem dość dużym urwisem. Teraz mając swoje dzieci, zdaję sobie sprawę, jak ciężko jest wychować dziecko. Dlatego w imieniu swoim, moich dzieci i chyba wszystkich dzieci dziękuję nauczycielom za to, że wychowują, że mają dużo empatii i zrozumienia. Dziękuję wam bardzo” – dodał Błaszczykowski.

Jakub Błaszczykowski często organizuje koncerty charytatywne, różne wydarzenia sportowe, a uzbierane fundusze są przeznaczane na rozwój młodzieży. Fundacja jest jedną z niewielu organizacji, która wsparła Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.

W 2016 r. piłkarz został odznaczony Orderem Uśmiechu, a w 2018 r. Fundacja otrzymała nagrodę „Serce dla Sportu” w Plebiscycie „Przeglądu Sportowego”.

W styczniu 2018 r. Błaszczykowski został nagrodzony Medalem Świętego Brata Alberta za 2017 rok.

 

 

 

źródło: „sport.onet.pl”