Polacy przyozdabiają święconkę trującą rośliną. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

Trująca roślina w koszyczkach wielkanocnych. Jest groźna szczególnie dla dzieci

Dzisiaj, czyli w Wielką Sobotę w całej Polsce odbywa się tradycyjne świecenie pokarmów. Z tej okazji Polacy wybierają się do świątyń po to, by poświęcić pokarm, który zostanie spożyty następnego dnia, w Wielką Niedzielę.
To, co powinno znaleźć się w koszyczku wielkanocnym, jest nam Polakom dobrze znane, niestety wielu z nas popełnia błąd i wkłada do koszyczka bardzo trująca roślinę!! Koniecznie przeczytaj i sprawdź, czy też nie narażasz swojego życia.
W tradycyjnym koszyczku wielkanocnym znajdziemy takie pokarmy jak: babka, masło, kiełbasa, wędlina, chrzan, pieprz i sól, cukrowy lub czekoladowy baranek, jajka-kolorowe i barwne pisanki. Zaraz obok pokarmów w przyozdobionych koszyczkach znajduje się coś jeszcze, bardzo trująca roślina, która powoduje biegunkę i wymioty.
W koszyczku wielkanocnym Polaków często znajdują się także rośliny. Są one tam po to, by przyozdobić święconkę. Często są to między innymi bazie czy żonkile. Tuz obok nich znajduje się jeszcze jedna niebezpieczna roślina. Ta popularna dekoracja święconki jest trująca. To bukszpan, czyli wbijane w rączkę koszyczka, jego boki, a nawet czasami w pokarm zielone gałązki.

O tym się mówi: Joanna Koroniewska w ostrych słowach odpowiada internautce. O co poszło