Jak przypomina portal "Super Express", przed świętami Wielkanocnymi Polacy ruszyli do sakramentu pokuty. Okazuje się, że wielu z nas popełnia grzech, z którego się nie spowiada, często nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Stanowisko Kościoła Katolickiego jest w tej sprawie jednoznaczne. O jakim grzechu mowa?

To niebezpieczny grzech

Ksiądz Sebastian Picur w jednym z ostatnich nagrań zamieszczonych w mediach społecznościowych przypomniał, że wróżenie z kart, czy szerzej korzystanie z usług wróżek, jest grzechem. Przypomniał, że korzystanie z takich praktyk jest złamaniem I przykazania Dekalogu, które mówi "nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną".

"Osoba, która korzysta z takich praktyk, odwraca się od Boga i kieruje się w stronę sił przeciwnych (demonicznych)" - dodał popularny w sieci kapłan.

Głos w sprawie tego rodzaju praktyk niejednokrotnie zabierał sam papież Franciszek. Przypominał on, że wróżenie z kart i magia nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem i stanowią jeden z najpoważniejszych grzechów przeciwko Bogu. Zdaniem zwierzchnika Kościoła, wiara w horoskopy i w słowa wróżbitów, jest prostą drogą do tego, "by pójść na dno".

@ks.sebastianpicur

Odpowiadanie użytkownikowi @firefeather_ #ksiadz #wiara #kościół #tarot #wróżyć #wrożby

♬ Epic Music(863502) - Draganov89

O tym warto pamiętać

Kapłani nie mają wątpliwości, że każda osoba, która pokłada wiarę w horoskopach i korzysta z usług wróżbitów, powinna nie tylko wyspowiadać się z tego, ale także jak najszybciej porzucić tego rodzaju praktyki.

Duchowni przypominają również, że aby ten grzech, jak i każdy inny, został odpuszczony, należy okazać za niego skruchę i silne postanowienie o niepopełnianiu go w przyszłości. Bez tego, uzyskanie przebaczenia będzie niemożliwe.

Spowiedź/YouTube @Miroslaw Pudlo
Spowiedź/YouTube @Miroslaw Pudlo
Spowiedź/YouTube @Miroslaw Pudlo

Wiedzieliście o tym?

To też może cię zainteresować: Mija kolejna rocznica śmierci Krzysztofa Krawczyka. Światło dzienne ujrzały nieznane fakty dotyczące pochówku artysty

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tak wyglądały ostatnie chwile Jana Pawła II. Wiadomo, jak odchodził Papież Polak

O tym się mówi: Thomas Thurnbichler zdradził, co działo się w kadrze po rezygnacji Kubackiego. Padły przejmujące słowa