Jak przypomina portal "Goniec", ostatnie tygodnie nie były dla rodziny Kubackich łatwe. Wszystko po tym, jak żona polskiego skoczka trafiła na oddział kardiologii w zabrzańskim szpitalu, a lekarze stoczyli walkę o jej życie. Dawid Kubacki zdecydował się zakończyć sezon, kiedy tylko dotarła do niego ta informacja. W jednym z ostatnich wywiadów skoczek zdradził, że stan jego ukochanej się poprawia, a on ma nadzieję, że będzie mógł jeszcze wrócić do skakania. Adam Małysz zadeklarował, że zawodnik będzie mógł liczyć na wsparcie PZN.

Za rodziną Kubackich trudne chwile

Kiedy Dawid Kubacki zrezygnował ze startu w ostatnim konkursie turnieju Raw Air, wiadomo było, że stało się coś poważnego. Dzień później skoczek poinformował w mediach społecznościowych, że jego żona walczy o życie, a on kończy sezon. Do rodziny Kubackich płynęły głosy wsparcia od rywali Dawida, jego kibiców, polityków, sportowców i duchowieństwa.

W ostatnią niedzielę Kubacki udzielił pierwszego wywiadu, w którym zdradził, że serce Marty bije samodzielnie, a jej parametry się poprawiają w tempie, który zdaniem lekarzy należy rozpatrywać w kategorii cudu. Choć żona skoczka czuje się już lepiej, nadal pozostaje w szpitalu i wygląda na to, że jej pobyt w placówce nie będzie krótki.

Dawid Kubacki chce wrócić do skoków. Adam Małysz składa deklarację

W tym samym wywiadzie Dawid Kubacki przyznał, że ma nadzieję, że będzie mógł wrócić do skakania, choć z pewnością będzie to od niego wymagało zmian w przygotowaniach do sezonu. Adam Małysz zadeklarował, że Polski Związek Narciarski, którym kieruje, zapewni Kubackiemu możliwość takiego ustalenia treningów, żeby mógł być częściej w domu.

"Właściwie mogę teraz wziąć to na barki i odpowiedzieć za cały zarząd. Nikt nie będzie miał z tym problemów. Możemy stworzyć indywidualne warunki Dawidowi. Wiemy, w jakiej jest sytuacji. Do tego to zawodnik, który wiele osiągnął i ma prawo do udogodnień" - powiedział Małysz w rozmowie z TVP Sport.

Adam Małysz/YouTube @Wirtualna Polska
Adam Małysz/YouTube @Wirtualna Polska
Adam Małysz/YouTube @Wirtualna Polska

Miejmy nadzieję, że będziemy mogli oglądać jeszcze występy Dawida Kubackiego na skoczniach.

To też może cię zainteresować: Maryla Rodowicz powiedziała, co naprawdę myśli o TVP. Czy gwiazda zapłaci za swoje słowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mija kolejna rocznica śmierci Krzysztofa Krawczyka. Światło dzienne ujrzały nieznane fakty dotyczące pochówku artysty

O tym się mówi: To jeden z częściej popełnianych grzechów. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że go popełniają. O czym mowa