Insekty, które przyprawiają nas o gęsią skórkę i obrzydzenie, pojawiają się nie tylko w starych i zaniedbanych mieszkaniach, ale i w nowych apartamentach. Niestety, nieproszeni goście mają dość małe wymagania do życia i świetnie odnajdą się w każdym domu. Jak zatem skutecznie się ich pozbyć?

Rybiki cukrowe kochają łazienki

W naszej łazience uwielbiają pomieszkiwać sobie rybiki cukrowe. Te małe, praktycznie przezroczyste owady chętnie gromadzą się w wilgotnych miejscach i są bardzo aktywne nocą.

Kiedy zatem po ciemku wejdziemy do naszej toalety, nierzadko możemy nadepnąć na takiego nieproszonego gościa. Skutecznym sposobem na pozbycie się rybików będzie dokładne wietrzenie łazienki, aby nie dopuścić do zbyt dużej wilgoci. Co więcej, powinniśmy regularnie odkurzać i myć podłogę, a także prać dywaniki łazienkowe.

Jak usunąć mole z kuchni?

W naszych domach chętnie zamieszkują także mole. Nie są one wcale oznaką domowego brudu. Te małe owady możemy wprowadzić do naszej kuchni np. z mąką, którą kupiliśmy w markecie. Niestety, są one trudne do usunięcia i rozmnażają się w zastraszającym tempie.

Jeśli zobaczymy mole w sypkich produktach, szybko przejrzyjmy wszystko co mamy w kuchni i wyrzućmy te rzeczy, w których zauważymy insekty czy nawet małe pajęczynki. Mole nie lubią zapachu octu i liści laurowych. Dobrze sprawdzi się zatem umycie szafek wodą z octem, a następnie rozłożenie w wielu miejscach przyprawy, która skutecznie odstraszy owady.

Jak informował portal "Życie News": CORAZ WIĘKSZE PROBLEMY Z KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ W CAŁEJ POLSCE. LINIE AUTOBUSOWE ZNIKAJĄ JEDNA PO DRUGIEJ. ADRIAN ZANDBERG O KRYZYSIE W TRANSPORCIE

Przypomnij sobie: MAŁGORZATA FOREMNIAK ZMAGA SIĘ Z BARDZO POWAŻNYMI PROBLEMAMI ZDROWOTNYMI. GWIAZDA MUSIAŁA UKRYWAĆ DOLEGLIWOŚCI PODCZAS PRACY NAD PLANIE „MAM TALENT”

Portal "Życie News" pisał również: POLITYCY RADZĄ, JAK OSZCZĘDZAĆ ENERGIĘ W DOBIE KRYZYSU. KILKU Z NICH UJAWNIŁO, CO ROBI, ABY ZUŻYWAĆ JAK NAJMNIEJ. POSTAWĄ ZASKOCZYŁ BRAT MAGDY GESSLER

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: POWALAJĄCY NA KOLANA EFEKT EKSPERYMENTU NAUKOWEGO. AŻ 15 OSÓB TRAFIŁO DO SZPITALA Z POWAŻNYMI OBRAŻENIAMI. SŁUŻBY NATYCHMIAST WSZCZĘŁY DOCHODZENIE