Jak wskazuje portal "O2", obecnie mamy do dyspozycji wiele sposobów walki z molami spożywczymi. Sklepowe półki uginają się od dedykowanych walce z nieproszonymi gośćmi preparatów. Walka z molami nie musimy się jednak wiązać z dużym wydatkiem. Istnieje wiele skutecznych domowych sposobów na ich pozbycie się. Wystarczą rzeczy, które możesz znaleźć w swojej kuchni.

Jak pozbyć się moli?

Zapewne każdy z nas znajdzie w swojej kuchni liść laurowy i ziele angielskie. Są one nie tylko niezastąpionymi przyprawami, ale także sposobem na pozbycie się moli. Wystarczy, że na kuchennych półkach umieścimy po kilka ziaren ziela angielskiego. Dobrze sprawdzą się także liście laurowe. Na czym polega trik?

Mole po prostu nie znoszą zapachu tych dwóch przypraw i omijają miejsca, gdzie je wyczują, szerokim łukiem. Warto też zadbać o to, aby jak najbardziej utrudnić molom dostęp do pożywienia. W tym celu warto przesypać mąki, makarony i inne produkty do szklanych słoików.

Odpowiednie przechowywanie żywności/YouTube @Zombie Land
Odpowiednie przechowywanie żywności/YouTube @Zombie Land
Odpowiednie przechowywanie żywności/YouTube @Zombie Land

Ocet też się sprawdzi

Jeśli zauważymy w swoim domu mole spożywcze, należy wysypać wszystko, co nie było w sposób odpowiedni zabezpieczone. Potem półki warto dokładnie wymyć, a następni przetrzeć je dokładnie mieszanką wody i octu (zmieszane w proporcji 1:1). Można też dodatć do roztworu kropelkę olejku cytrynowego lub goździkowego.

Jeśli pomimo zastosowania domowych sposobów, nadal będziemy borykać się z problemem moli, należy jak najszybciej sięgnąć po dostępne w sklepach produkty dedykowane do walki z molami.

Mole spożywcze/YouTube @Health & Fitness
Mole spożywcze/YouTube @Health & Fitness
Mole spożywcze/YouTube @Health & Fitness

A wy, jakie sposoby na walkę z molami polecacie?

To też może cię zainteresować: Najnowsza przepowiednia Krzysztofa Jackowskiego budzi skrajne emocje. Jasnowidz sam się przeraził własną wizją

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zmiany wprowadzone przez PiS już niebawem zaczną obowiązywać. Kto może liczyć nawet na 21000 zł

O tym się mówi: Jarosław Kaczyński dał się przyłapać. Tego po prezesie PiS chyba nikt się nie spodziewał. O co chodzi

Z życia gwiazd: Media donoszą, że Ola Kwaśniewska jest w ciąży. Doniesienie komentuje córka byłego prezydenta. O co poszło