Do dramatycznego zdarzenia doszło w Hiszpanii, w miejscowości Girona. W tym miejscu odbył się naukowy pokaz dla uczniów lokalnych szkół, który miał przerażający finał. W trakcie chemicznego eksperymentu doszło do groźnej eksplozji beczki, w której znajdował się ciekły azot. Wybuch sprawił, że 15 widzów zostało rannych, a wśród poszkodowanych znajduje się 9 dzieci.

W Internecie znalazło się poruszające nagranie, które mrozi krew w żyłach. Do zdarzenia doszło 30 września na terenie Girony w północno-wschodniej części Hiszpanii. W lokalnym domu kultury odbył się pokaz i zajęcia naukowe dla młodych mieszkańców miasta, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania. Organizatorzy podczas jednej z atrakcji postanowili wykorzystać ciekły azot, co skończyło się tragicznie.

Wypadek z ciekłym azotem w hiszpańskiej Gironie. 15 widzów poszkodowanych, w tym 9 dzieci. Jak doszło do zdarzenia?

Celem eksperymentu było zachęcenie dzieciaków do nauki, w tym chemii, jednak takiego efektu nikt się nie spodziewał. W mediach społecznościowych znalazło się nagranie, na którym możemy zobaczyć, jak przebiegał groźny incydent.

Na placu przed budynkiem ośrodka kultury zgromadził się tłum rodziców z dziećmi, a na środku znajdowały się dwie beczki – w jednej znalazła się nieznana ciecz, po czym jedną z nich postawiono na drugiej. Organizatorzy eksperymentu zagrzewali gapiów do wspólnego odliczania. Beczka w pewnym momencie wybuchła z potężnym hukiem, a na placu pojawił się gęsty, gryzący dym. Widzowie zaczęli uciekać w popłochu, a sytuacja wyglądała na bardzo groźną.

Według doniesień portalu „The Sun”, na który powołuje się O2, 15 osób zostało rannych, w tym 9 dzieci – wszyscy trafili do szpitala Placa de l'Hospital. Ich stan jest nieznany.

Eksperyment został przeprowadzony jak część „Nocy Badań” przez lokalny uniwersytet. Wśród rannych znajduje się odpowiedzialny za pokaz profesor Deni Jaminez, a także asystent, który trzymał beczkę. Lokalne służby ustalają okoliczności zdarzenia i przyczynę wybuchu beczki z ciekłym azotem.

Jak informował portal "Życie News": POLACY MOCNO SIĘ OBECNIE MARTWIĄ O DOSTAWY ENERGII ELEKTRYCZNEJ. W JAKICH SYTUACJACH MOGĄ NAM JE ODCIĄĆ. JEST TYLKO KILKA MOŻLIWYCH PRZYPADKÓW

Przypomnij sobie: SKANDALICZNE ZACHOWANIE POLICJANTÓW. KOBIETY ZWRACAJĄ UWAGĘ NA TE DZIAŁANIA PO INTERWENCJACH. TO WYRAŹNE ŁAMANIE PRAWA. CO NA TO KOMENDA GŁÓWNA

Portal "Życie News" pisał również: JAROSŁAW JAKIMOWICZ OSTRO O PAWLE DELĄGU. PREZENTER ZAMIEŚCIŁ HOMOFOBICZNY WPIS O AKTORZE, KTÓRY WYWOŁAŁ PRAWDZIWĄ BURZE W MEDIACH. O CO CHODZI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: INTERNAUCI SĄ ZAŻENOWALI WYGLĄDEM UKRAIŃSKIEJ MODELKI. ANASTASIA POKRESHCHUK PLANUJE KOLEJNE ZABIEGI UPIĘKSZAJĄCE. JAK WYGLĄDAŁA KIEDYŚ 33-LATKA